Прикарпатці боргують за доставку газу 55 мільйонів гривень


266 тисяч споживачів своєчасно оплачують за послугу розподілу газу. У порівнянні з минулим роком, кількість боржників зменшилася на 35%.

Натомість 159 тисяч споживачів ще мають борги перед АТ «Івано-Франківськгаз». Загальна сума їх боргу склала 55 мільйонів гривень. Відтак, "Івано-Франківськгаз" стягує борги примусово.

Зокрема, за вісім місяців компанія передала до суду понад 1,5 тис. справ боржників. Крім боргу, вони муситимуть сплатити ще й судові витрати. У випадку несвоєчасної оплати заборгованості, споживачам довелося б оплатити ще й виконавчий збір – 10% від суми боргу. Мало того, боржники ризикують залишитися без газопостачання. Адже з 20 серпня 2021 року, відповідно до Закону України №1657-IX, знято мораторій на відключення споживачів, що мають заборгованість, від комунальних послуг. Заборона на відключення діятиме тільки в регіонах, де встановлено "червоний" рівень епідеміологічної небезпеки.

Для відновлення подачі газу споживачу буде необхідно, окрім суми боргу, ще й оплатити за послугу «припинення-відновлення газопостачання». А це - понад пів тисячі грн.

«Цього року значно скоротилася кількість споживачів, які не платили за розподіл газу жодного разу. Якщо на початку року їх було 32,8 тисячі, то станом на 1 вересня 2021 року – 20,2 тисячі», - говорить комерційний директор АТ «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик.

Якщо споживачу складно погасити борг за розподіл газу одразу, він може укласти договір реструктуризації. Заборгованість реструктуризується на строк до 12 місяців, залежно від суми заборгованості та рівня сукупного доходу.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!