Прикарпатців закликають легально працевлаштовувати працівників


У січні-лютому 2021 року послугами Івано-Франківської обласної служби зайнятості скористалися 17,7 тис. безробітних громадян.

За професійними групами серед зареєстрованих безробітних переважають працівники сфери торгівлі та послуг (20%), службовці, керівники, менеджери (15%), фахівці (14%), професіонали (12%); робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (10%), кваліфіковані робітники з інструментом (10%).

Заробітна плата, яка їм пропонувалась у вакансіях, коливалася від 6 тис. до 20 тис. грн і всі запропоновані роботодавцями робочі місця – це легальне працевлаштування. Слід зауважити, що небезпека «тіньової» зарплати, як і «тіньової» зайнятості, полягає не тільки у тому, що бюджет недоотримує кошти, мінімізується надходження до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, а, особливо, в тому, що люди не матимуть змоги отримувати соціальні виплати та пенсію, яка відповідає рівню їх реальної зарплати.

"Актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у «конвертах», недопущення порушень вимог законодавства про працю і зайнятість, відсутність оформлення трудових відносин із найманими працівниками. Підприємства, установи, організації та фізичні особи-підприємці повинні в обов’язковому порядку оформляти трудові відносини з найманими працівниками, неухильно дотримуватись законодавчих вимог щодо укладання трудового договору. При виплаті заробітної плати – дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати", - закликають відділі інформаційної роботи Івано-Франківського обласного центру зайнятості.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!