Прикарпатські школярі поїдуть до Литви як переможці конкурсу «Я – європеєць»


Дві учениці з Прикарпаття – Людмила Загоруйко з Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 13 і Лідія Палій із Гвіздецької школи І-ІІІ ст. Коломийського району – здобули перші місця у масштабному Всеукраїнському конкурсі есе «Я – європеєць».

Захід проводився вже вдруге за підтримки Міністерства освіти і науки України, посольства Литовської Республіки в Україні спільно з Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця». Його мета – виявлення творчих, обдарованих дітей, формування у молоді активної життєвої позиції, пропаганда європейських цінностей, демократичних принципів державного устрою.

Упродовж жовтня-грудня 2014 року в конкурсі змагалися учні 8-11 класів загальноосвітніх шкіл і вихованці позашкільних навчальних закладів, а також члени молодіжних громадських організацій з усієї України.

На обласному етапі цього року були представлені роботи 17 учасників. Відповідно до вимог конкурсу, п’ятеро учасників вийшли у фінал, – з них двоє здобули перші місця.

З усієї  України було  надіслано понад 10 тис. есе, що на 7 тис. більше, ніж торік. До фіналу дійшли 534 роботи, серед яких журі відзначило 52.

Урочисте нагородження переможців та призерів відбулося  у День Соборності та Свободи України. Авторів найкращих робіт запросили до посольства Литовської Республіки в Україні, де їх привітали Тимчасовий повірений у справах Литовської Республіки в Україні Гвідас Кєрушаускас, заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський, заступник міністра молоді та спорту України Микола Мовчан, голова правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» Павло Горінов.

Школярам вручили дипломи та цінні подарунки, а 15 учнів, що вибороли перші місця, 18-23 квітня 2015 року відвідають Литовську Республіку в рамках культурного обміну.