Прикарпатську ялинку в Києві прикрашатимуть ще і прикарпатські іграшки


Новорічну ялинку встановили у столиці минулих вихідних. Її подарувала міська влада Івано-Франківська. Дереву 82 роки, важить близько 12 тонн, заввишки — 24 метри.

Прикрасять ялинку майже трьома кілометрами гірлянд зі 100 тисяч вогників. Після розстрілів на майдані Незалежності минулої зими головну ялинку перенесли на Софійську площу. Востаннє таке було 60 років тому — 1954-го. Торішню “йолку” передали в музей Майдану.

2014-го за новорічне святкування у столиці відповідає громадська організація “Фолк Укрейн”. Оголосила конкурс на кращі іграшки, що зробили власноруч. Ними прикрасять ялинку в центрі.

“Цей конкурс проводимо третій рік, — розказує 56-річний Ігор Добруцький, засновник “Фолк Укрейн”. — Ми об’їздили найбільші міста країни, щоб розповісти про цей проект”.

Найбільше іграшок надіслала Західна Україна.

Лідирує за кількістю — Івано-Франківська, Тернопільська області. Але є вироби і зі східних регіонів, зокрема, з Донеччини. Нам надіслали близько 10 тисяч іграшок. Ми їх переберемо. Кожну фотографуємо і виставляємо на сайті”.

Ми радили використовувати природні матеріали — шишки, квасолю, солому. За цими зразками можна створити фабрику новорічних іграшок, бо вони унікальні. Повеземо їх на різдвяну ярмарку до Німеччини. Найкращі роботи виставимо в резиденції Святого Миколая. Приблизно 15–20 відсотків мають патріотичні мотиви. Переважно з використанням синьо-жовтих кольорів”, - розповів він.

Ялинку планували почати прикрашати з 8 грудня. Але наразі тривають підготовчі роботи.

“Її виставляють, щоб була рівненька. Це пов’язано із заходами безпеки, не можна спішити. Ялинка — це складна інженерна конструкція, де будуть сходи, подіум і ковзанка. Тому трохи затягнулося. У п’ятницю почнемо. Волонтери зголосилися допомагати нам”, - розповів Добруцький.

Gazeta.ua.