Прикарпатський художник створює діораму Майдану


Масштабну діораму Майдану вирішив створити Івано-Франківський художник Роман Бончук. Його живописну частину автор втілює на полотні розміром 27 на 3,5 метрів.

Наразі готова заледве п’ята частина роботи, – каже митець. Завдання, зізнається, складне – з'єднати понад десяток ключових подій Революції Гідності та водночас уникнути хаотичності, повідомляє Телеканал новин 24.

У іншій майстерні авторові допомагають зі створенням скульптур. Для відчуття ефекту присутності передбачена також складна гра світла та неодмінний звуковий супровід. Окрім діорами та ескізів до неї, експозицію доповнить і попередня робота художника – ікона Небесної сотні. Одному з наймолодших героїв, іванофранківцеві Романові Гурику, виділять окремий куточок пам'яті. Знайдуть своє місце у музеї Небесної і символи Майдану, зокрема бруківка, як уже невід'ємний атрибут боротьби.

Закінчити діораму митець планує до Великодня, тоді ж відчинить свої двері й музей Небесної сотні. Та вже в лютому, до роковин розстрілів на Майдані, Роман Бончук презентує своє велетенське полотно у столиці – безпосередньо на місці кривавих подій.