Питання євроінтеграційного курсу України буде вирішуватися у тристоронніх переговорах з Росією


Проведення переговорів за участю України, Євросоюзу та Російської Федерації дозволить зняти існуючі торгово-економічні протиріччя.

Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час виступу у Верховній Раді в п'ятницю.

"Ми запропонували провести переговори щодо врегулювання питань, які викликають суперечності, у тристоронньому форматі за участю України, Європейського Союзу та Росії. Це надзвичайно важливе міжнародне питання в умовах світової рецесії, що продовжується. Після довгих і складних переговорів Російська Федерація дала згоду на проведення таких переговорів", - сказав він.

Микола Азаров додав, що головною умовою РФ для переговорів має стати їх проведення до укладення Угоди про асоціацію та створення Зони вільної торгівлі між Україною і ЄС.

"Проведення переговорів дасть змогу зняти протиріччя і продовжити рухатися визначеним стратегічним шляхом без катастрофічних втрат для економіки України. І президент, і Уряд будуть і надалі проводити курс реформ, спрямованих на європейську інтеграцію та розвиток співробітництва з усіма нашими стратегічними партнерами", - відзначив Глава Уряду.

Прем'єр нагадав, що основною причиною ускладнення торговельно-економічних відносин між Україною та РФ і, зокрема, запровадження Росією захисних заходів, стали можливі зміни торговельно-економічного режиму між Україною і ЄС.

"Наші партнери занепокоєні можливим безмитним ввезенням через територію України європейських товарів і значними економічними втратами від цього. Саме тому було запропоновано проведення тристоронніх переговорів щодо врегулювання спірних питань", - пояснив Микола Азаров.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів 21 листопада прийняв розпорядження, згідно з яким процес підготовки до укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС призупинено.

Відповідно до розпорядження, МЗС разом з Мінекономрозвитку та Мінпромполітики доручено запропонувати Європейському Союзу та Російській Федерації утворити комісію на тристоронній основі для опрацювання комплексу питань, спрямованих на відновлення втрачених обсягів виробництва та напрямків торговельно-економічних відносин, розширення та сприяння міжнародній торгівлі, подальшу лібералізацію ринків, узгодження регуляторної бази для покращення умов впровадження підприємницької діяльності.