Рада внесла зміни до Виборчого кодексу


Верховна Рада України ухвалила в цілому проект закону №3485 про внесення змін до деяких законів щодо вдосконалення виборчого законодавства.

Відповідний законопроєкт підтримали 308 народних депутатів, пише Главком.

Прийняття законопроекту у мережі прокоментувала народна депутатка від Івано-Франківська Оксана Савчук.

"308 депутатів проголосували за зміни до виборчого кодексу. Зменшили виборчу заставу за моїм наполяганням у 9 разів. Вибори після 10 тис. виборців за партійною системою. Отож виборам бути 25 жовтня!", - написала свободівка.

Тож, закон вносить зміни в усі книги Виборчого кодексу. Зокрема, передбачені коригування в розділи кодексу про вибори президента, парламентських і місцевих виборах.

Закон забороняє проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування і спиртних напоїв, товарів.

Також заборонено і надання пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних і нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії).

Першим у територіальному виборчому списку відповідної організації партії розміщують кандидата, включеного до такого списку під першим номером.

У законі передбачили, що кандидати в депутати, які отримали кількість голосів виборців, дорівнює чи перевищує 25% розміру виборчої квоти, розміщуються після першого номера списку за зменшенням відсотків голосів виборців, які підтримали кандидата в депутати.

При рівному відсотку голосів місце вище займає кандидат, розташований вище в територіальному виборчому списку кандидатів від організації партії. Потім у списку розміщуються інші кандидати в черговості, визначеній організацією партії при висуванні кандидатів.

Позачергові місцеві вибори, проміжні, перші, додаткові проводитимуться двічі на рік - в останню неділю березня і останню неділю жовтня. Тобто, всі місцеві вибори, які не є черговими, у всіх населених пунктах будуть проводитися в один день - або навесні, або восени.

Пропонується цифровізація виборчого процесу: штаби зможуть онлайн подавати документи, реєструвати кандидатів, довірених осіб, спостерігачів. З'явиться можливість використання електронного підрахунку голосів.

Встановлюються і механізми боротьби з так званими двійниками під час президентських виборів.

Також збільшуються санкції за злочини і адміністративні правопорушення у сфері виборчого законодавства, встановлюється відповідальність за підробку документів та інші порушення. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!