Розвиток мікрорайону Пасічна: чому він стає містом у місті та як на це може вплинути європейський досвід


Кожному іванофранківцю відомо про Пасічну, багато хто хоча б раз чув про цей район захопливу історію від друга, який потрапив туди вперше чи від того, хто прожив там все життя.

 І часто усі розмови зводяться до того, що Пасічна має чим здивувати та запам'ятатися.

Ми ж розкажемо про аспект розвитку цього району та його становлення як міста в місті.

Першим фактором в цьому є покращення інфраструктури. У районі активно будуються житлові комплекси, комерційні приміщення, соціально-культурні об'єкти (школи, дитячі садки, спортивні майданчики тощо). 

За останні роки житловий фонд Пасічної значно зріс, забудовники намагаються створювати комплекси, які будуть не просто спальними місцями, а зручним середовищем для життя. Архітектура району є абсолютно різною і цим цікавою, старі будинки також задають свій шарм вуличкам. 

Немає опису.

Беручи до уваги сполучення – мікрорайон має розвинену гілку міського транспорту, яка дозволяє діставатися в центр Івано-Франківська та інші райони міста (автобуси: 22, 25, 26A, 29, 32, 33, 38, 39, 44; тролейбуси: 3, 4, 6).

З Пасічної є виїзд у напрямку Львова (Галич, Рогатин), Закарпаття (Калуш, Рожнятів, Долина). Виїзд до приміських відпочинкових зон.

Важливим пунктом є те, що в цьому мікрорайоні з'являється все більше варіантів для дозвілля. Це включає додаткове створення чи покращення зелених зон, парків, скверів, а також відведення місць для розваг, спорту та відпочинку. Малі та великі підприємці все більше інвестують в цей район, відкриваючи тут заклади харчування, спортивні клуби.

Звідси не потрібно їхати в центр, щоб посидіти в кав'ярні чи зайнятися спортом. Це стимулює активний спосіб життя мешканців та сприяє формуванню спільноти.

Сходити на шопінг всією сім'єю чи зайти в найсмачнішу пекарню на районі тут теж не буде проблемою, адже мережа супермаркетів, продуктових магазинів і торгових центрів – різноманітна, є ринок.

Район приваблює інвесторів і відкриває нові можливості для зручного шопінгу. Так минулого року було відкриття ТЦ «MЕНС» – це торговий центр нового формату, там можна знайти все для облаштування інтер'єру. Зараз його частиною є JYSK – один із магазинів відомої данської мережі з товарами для дому. Туди з'їжджаються з усього міста, щоб знайти щось цікаве для свого житла.

Немає опису.

Не обходить стороною, тих хто мешкає в цьому районі й можливість займатися спортом, адже окрім спортивних залів відомих франківських мереж тут функціонує Комплекс Академії НФК «УРАГАН».

Як щодо природи та ековідпочинку? У мікрорайоні Пасічна місцеві насолоджуються рекреаційними зонами – Німецьким озером та Набережною річки Бистриці Надвірнянської. Вони є чудовими місцями для спокійних променадів і спостереження красивих заходів сонця.

Відомий для місцевих сквер «Первоцвіт» став своєрідним центром для заняття спортом на відкритому повітрі. Цьогоріч там відновили спортивно-ігровий майданчик, де є можливість і для дорослих, і для дітей пограти у футбол, волейбол чи настільний теніс.

Щодо наявності освітніх закладів, то в Пасічній є такі школи: Українська гімназія №1, ліцеї №18 і №24;
дитячі садки: Віночок, школа-садок №6, Незабудка, Вишиванка.

Також для батьків є можливість віддати свою дитину в приватний дитячий садок чи школу, які активно відкриваються в цьому районі. А для дозвілля дітей молодшого віку функціонує центр розвитку та дозвілля «Дивограй».

Немає опису.

Але на цьому розвиток Пасічної не зупиняється, одним із факторів, які можуть впливати на покращення мікрорайону є переймання європейського досвіду.

В Європі існує багато прикладів успішного розвитку міських просторів, в тому числі передмість, де враховуються принципи сталого розвитку, раціонального використання земельних ресурсів, архітектурних стандартів і забезпечення якості життя кожного мешканця.

Європейський досвід може послужити джерелом інспірації та навчання для розробки концепцій подальшого розвитку Пасічної.

Також доцільним є створення плану забудови, урахування ергономіки та естетичних аспектів, які можуть сприяти створенню комфортного середовища для мешканців.

Саме на такому прикладі компанія blago проєктувала ЖК Comfort Park, який розташований у цьому районі.

Немає опису.

Зараз там активно проводяться будівельні роботи, є секції, які вже здані в експлуатацію та стали домом для багатьох сімей. Поступово ЖК перетворюється в цілісний простір для комфортного життя зі зручною інфраструктурою району, що його оточує.   

Немає опису.

Загалом розвиток мікрорайону Пасічна та його становлення як міста в місті включає різні аспекти. Усі вони сприяють поліпшенню якості життя мешканців, залучення інвестицій, створенню комфортного та функціонального середовища. А житлові комплекси, які зводять забудовники мають стати його успішною складовою. Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!