Студентська команда ПНУ за 48 годин перемогла в ігровому хакатоні


Студентська команда Прикарпатського національного університету “GameHub PNU”, яка вперше взяла участь у ІІ-му етапі Всеукраїнської олімпіади з розробки комп’ютерних ігор, здобула III-є місце на олімпіаді.

Захід пройшов днями на базі факультету Комп’ютерної інженерії, програмування і кіберзахисту Одеської національної академії харчових технологій під егідою Міністерства освіти і науки України. Про це повідомляє пресслужба ПНУ. 

Команда Прикарпатського національного університету “GameHub PNU” виступила у складі: Любомир Рибак та Микола Ільницький (студенти 4-го курсу спеціальності «Комп’ютерні науки» факультету математики та інформатики) та Анжела Урда, студентка-магістрант спеціальності «Дизайн» Навчально-наукового Інституту мистецтв. Керівник команди – доцент кафедри комп’ютерних наук та інформаційних систем факультету математики та інформатики, кандидат технічних наук Віталій Горєлов.

Олімпіада проводилася в рамках ігрового хакатону GameDev Open Cup Odessa 2019, який тривав 48 годин. Участь в ньому взяли більше 130-ти учасників з різних закладів вищої освіти України. Загалом це 28 команд, із них 15 – команди вітчизняних ЗВО.

Бажаючі проявити себе, попрацювати в команді та отримати цінні й корисні призи отримали завдання за 48 годин створити комп’ютерну гру на тему “Час” і все, що пов’язане з плином часу. Гру, котру студентська команда ПНУ назвала Ко•Ко•Інка, було розроблено з використанням ігрового рушія Unity. На оцінку журі було представлено класичний 2D-ранер, у якому персонаж повинен постійно рухатися, долаючи перешкоди. Гру було продемонстровано на платформі Android. Керування – одним пальцем. Любомир та Микола займалися програмуванням гри, а Анжела виконала всю графічну частину роботи. Варто зазначити, що студентська команда Прикарпатського університету виконала гру повністю з нуля за наданий для цього час. Хоча за правилами проведення хакатону дозволялося використовувати попередні наробки чи платні асети до ігрових рушіїв.

За результатами змагання студентська команда Прикарпатського університету набрала 222 очки та посіла призове III-є місце в олімпіаді. Як зазначив керівник команди, доцент Віталій Горєлов участь студентів в олімпіаді стала успішним випробуванням їх власних сил та добрим стимулом до нових досягнень.

Зазначимо, що впродовж 2015-2018 р.р. науковці кафедри комп’ютерних наук та інформаційних систем факультету математики та інформатики Прикарпатського університету брали активну участь у реалізації грантового проекту програми Erasmus+ KA2 CBHE №561728-EPP-1-2015-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP “Співробітництво між університетами та підприємствами в сфері ігрової індустрії в Україні — GameHub”. Саме завдяки проектові на базі кафедри створено Лабораторію розробки ігрового програмного забезпечення GameLabPNU, де студенти мають можливість поглиблювати свої знання у галузі розробки ігор.