Суд визнав протиправним штраф у 60 тисяч для прикарпатського підприємця


Івано-Франківський окружний адміністративний суд задовольнив позов підприємця з м. Долини про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу у сумі 60 тисяч гривень.

Відповідач - Управління Держпраці в Івано-Франківській області.

Як повідомляється у матеріалах справи, організація роботи кафе, в якому виявили порушення, проводиться двома підприємцями. В результаті інспекційного відвідування контролюючий орган встановив факт фактичного допуску позивачем до роботи працівника без оформлення трудового договору. Втім, позивач зазначив, що  ця працівниця проходила стажування у іншому ФОП.

В ході розгляду справи судом було встановлено, що на день проведення фактичної перевірки здійснювали підприємницьку діяльність два ФОП: 1(позивача) - на барі кафе,  2 - на кухні, де і була виявлена неоформлена працівниця.

«Під час розгляду справи про накладення штрафу ФОП позивача повідомляв Управління Держпраці про це з наданням відповідних документів, які до уваги відповідачем не були взяті. Податковий орган під час проведення перевірки не з`ясував належним чином усіх обставин, які дозволяють встановити склад правопорушення в діях позивача. Цього не було зроблено відповідачем і під час прийняття спірної постанови про накладення штрафу», - зазначається у рішенні суду.

Рішення суду може бути оскарженим в апеляційному порядку.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!