Тільки половина медзакладів Прикарпаття мають комп'ютерну техніку


Про реалізацію медичної реформи на Прикарпатті сьогодні, 3 грудня, говорили на нараді у голови ОДА Дениса Шмигаля.

На початку обговорення Денис Шмигаль наголосив, що сьогодні в області основним завданням є автономізація медичних закладів, адже з 1 квітня все навантаження неперетворених на комунальні некомерційні підприємства закладів ляже на місцевий бюджет, інформує кореспондентка Бліц-Інфо

В.О. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ірина Кобельська зауважила, що в області зі 114 медичних закладів 99 набули статус некомерційних підприємств, 6 закладів досі не почали процедуру реорганізації і ще 9 - в процесі ліквідації.

"Однак, три заклади можуть не встигнути перетворитися у комунальні некомерційні підприємства і не отримуватимуть кошти від держави",- пояснила Кобельська.

Кобельська також додала, що перший крок для КНП - вибрати медичну інформаційну систему. Для цього потрібно мати обладнання. Наразі лише 50% медзакладів мають комп'ютери.

У свою чергу Денис Шмигаль додав, що критично важливо до кінця року здійснити переведення. А вже з 1 лютого надати документи до НСЗУ. Зокрема, медзаклади мають мати обов’язкову медичну ліцензію, а також наявність комп’ютерів і підключення хоча б одного ПК до державної системи eHealth.

Читайте нас в FacebookTelegram, та Instagram. Завжди цікаві новини!