Це не вульгарно і не стриптиз, - франківка, яка вчить танцювати пол денс


Як ви ставитесь до гімнастики на шесті? Більшість одразу подумає про стриптиз, бо ж стереотипи роблять своє. Якщо все ж мислити тверезо, то пол денс – це ніщо інше, як спорт.

Рole dance – вид фітнесу, який поєднує танець з гімнастичними вправами на жердині, пише ВЕЖА.

Цей танець походить від китайської циркової акробатики та індійської йоги на шесті. Тобто це не сучасна забаганка, а танець з історією. Перші згадки про танець на пілоні розповідають, що в Індії за допомогою такого танцю готували бійців. Тому цей танець вважався тільки чоловічим. Для пілона використовували дерев’яну палицю, на якій чоловіки проявляли свою гнучкість та спритність. Пізніше цей танець зайняв вагому ношу в циркових видах мистецтва.

Жіночий та ніжний танець на пілоні зародився в Канаді у 80-ті рр. Саме тоді виникла ідея поєднувати жердинну акробатику з ніжними рухами. Цей танець почали використовувати у стриптиз-клубах.

Пол денс вже давно відокремився від стриптизу, тому можна побувати на тематичних чемпіонатах та конкурсах. Насамперед, пол денс та стриптиз відрізняються тим, що під час виконання першого, заборонено оголювати тіло, використовувати вульгарні рухи.

Цей танець можна вважати й видом фітнесу, адже завдяки значному навантаженню, спалюються калорії. Це важкий, але красивий спорт. Тіло набуває приємного рельєфу, тому й не дивно, що з кожним роком збільшується коло прихильників пол денсу.

У пол денсі виділяють такі стилі:

Пол Арт – зовнішній вигляд танцюриста, хореографія та акробатичні прийоми повністю гармонійні і є основою художнього номера;

Екзотік пол денс – акцент ставиться, насамперед, на хореографію, а акробатичні елементи присутні в меншій мірі;

Спорт пол денс – акцент ставиться, насамперед, на акробатичні елементи та їх комбінації, фізичну підготовку спортсмена.

Наталія Качур – тренер з пол денсу в одній з іванофранківських фітнес-студій. Розповідає, що стереотипи такого танцю ще існують, але це зовсім помилкові думки.

«Пол денсом я займаюсь більше 5-ти років. Цей вид танцю я обрала тому, що він значно відрізняється від інших. Під час виконання елементів пол денсу, напружуються майже всі м’язи в тілі людини. Це справді танець, що захоплює.
Найбільше такий танець розвиває гнучкість тіла, еластичність, м’язи стають пружними. Особливо навантаження йде на руки, ноги та спину.
Пол денсом може займатись будь-хто. Те, що це тільки для дівчат – помилкова думка. В будь-якому віці можна спробувати себе у цьому танці, адже це, передусім, спорт.
Щоб побачити перші результати, потрібно займатись не менше двох місяців. Звичайно, через необережність, як і в будь-яких танцях, можна травмуватись. Проте, таких випадків дуже мало, адже тренер підказує, як зробити кожен рух і бачить можливості учениці.
Пол денсом можна займатись з будь-якого віку. У своїй групі я дозволяю займатись з 5-ти років.
Не варто вважати пол денс танцем для нічних клубів. Це навпаки дуже важкий вид спорту, який потребує чималих зусиль. Не кожен охочий може опанувати цей танець. Пол денс – це спорт, а не вульгарщина, як дехто вважає».

Існує стереотип, що пол денс тільки для струнких та фізично підготовлених дівчат. Проте, таким танцем можуть займатись люди з різною фізичною підготовкою, з неідеальним тілом, а головне – чоловіки теж. Чим більше часу людина займається, тим гарніше стає тіло. Пілон розрахований на вагу не більшу 90 кг.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!