У Дніпрі жінка замість iPhone купила на "Новій Пошті" цеглу: як працює шахрайська схема


Правоохоронцям співробітники пошти пояснили, що не перевіряють посилку перед відправкою.

У Дніпрі жінці замість оригінального iPhone продали цеглу. Товар громадянці прийшов на "Нову Пошту", вона його оплатила, а коли відкрила коробку — оторопіла.

Як передає ТСН, про це пише видання "Інформатор".

Як стало відомо, жінка в одному з Телеграм-каналів пригледіла собі недорогий iPhone 12 Pro Max — ціна на нього була вказана нижче ринкової. Товар шахраї відправили жінки післяплатою по "Новій Пошті".

Коли жінка прийшла у відділення, працівники винесли їй товар, проте ознайомитися з ним перед оплатою вона не могла, оскільки "телефон" нібито лежав у заводській коробці. Якщо ж її розкрити і не купити товар — його цінність впаде і продати його "реалізатори" згодом зможуть як уже колишній у використанні.

"Після оплати ми забираємо товар, відходимо в зону розпечатання. І довго намагаємося відкрити упаковку телефону. Коробку змогли відкрити тільки способом "порвати", тому що її склеїли зсередини. Коли відкрили коробку телефону, то виявили цеглу і записку. Пошта відмовляється повертати кошти, виставляючи себе посередниками", — розповіла жертва шахрайства Марія.

Пізніше співробітники "НП" заявили правоохоронцям, що не перевіряють посилки перед відправкою. Тому в достовірності товару упевнитися не можуть.

Як не стати жертвою аферистів?

В першу чергу — не вестися на низькі ціни. Шахраї завжди наживаються на довірливих людях і заробляють гроші, продаючи "повітря".

Купувати товар тільки через перевірених реалізаторів.

Аналізувати сайти, сторінки в соціальних мережах і месенджерах.

Ознайомлюватися з відгуками. Бажано замовляти товар у тих продавців, з якими вже працювали ваші знайомі.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!