У франківській ОКЛ вперше прооперували рідкісну патологію кори головного мозку


В обласній клінічної лікарні провели двоетапну операцію на головному мозку з приводу важкої фармакорезистентної епілепсії.

Про це повідомили на facebook-сторінці медзакладу.

"Двадцятиоднорічному хлопцю, який хворіє з трьох років, щодня надокучали епілептичні напади. Попри те, що родина роками шукала ефективне лікування та пацієнт приймав чимало протиепілептичних препаратів, ефект був короткочасний або й зовсім його не було. З невеличкою надією на ще один шанс заради порятунку сина, його мама звернулися до нейрохірургів. Прийом вела лікарка-епілептологиня Лілія Веркалець. Зробивши МРТ, у пацієнта виявили  рідкісну вроджену патологію кори головного мозку – пахігірію. На операцію довго не могли наважитися, та й операції такого рівня донедавна в Україні не робили", - розповідають медики.

Зазначається, що заввідділення нейрохірургії Андрій Мартин разом з американськими нейрохірургами Luke Tomicz та Carrie Muh провів двоетапну операцію. Так, на першому етапі встановили електроди на поверхню головного мозку, після чого упродовж трьох днів проводився запис епіактивності для планування обʼєму резекції.

А другим етапом була резекція ураженої частини мозку з використанням інтраопераційного нейромоніторингу.

Минулого тижня пацієнтові провели дві операції. І напади припинилися.і

"Зараз ми спостерігаємо,  але стан хлопця задовільний, нападів на цей момент немає", – каже Андрій Мартин.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!