У Франківську презентували восьмий випуск збірника наукових праць "Галич"


Вже восьмий рік поспіль науковці збирають статті та видається збірник, який присвячений Галичу.

Як повідомили у пресслужбі обласної ради, у восьмому випуску зібрані статті та матеріали, які присвячені різноманітним питанням історії міста. Зокрема, є й стаття про археологічні знахідки 2023 року у в’їзній вежі Галицького замку.

Зазначається, що видання нового випуску збірника здійснювалося коштом обласного бюджету у рамках обласної комплексної програми "Відзначення 1125-річчя від часу першої згадки про місто Галич" на 2022-2023 роки.

"Коли ми йшли на зустріч 1125-річчю відзначення Древнього Галича, проводили круглі столи з громадськими діячами, науковцями, експертами аби визначити найкращі заходи, які в цих складних воєнних умовах можна реалізувати. Власне, серед тих заходів – видання книжок серії "Галич". На превеликий жаль, через війну нам не вдалося відзначити цей ювілей у повній мірі. З часом усі заходи забудуться, але видані книжки – залишаться. Я закликаю сприяти виданню книжок та їх читанню", - відзначив голова обласної ради Олександр Сич.

Авторський колектив складають дослідники з українських та закордонних університетів і науково-дослідних установ.

Видавець Василь Іваночко зазначає, що ідею випуску серію книг про Галич він виношував давно і радий, що за останні роки її вдалося втілили.

 

"Галич мав величну історію, був столицею князівства. Потім став районним центром, а тепер і району такого нема. Для мене це біль, бо ми втрачаємо нашу історію. Вважаю, що потрібно більше популяризувати Галич, повертати його Княжу славу, зберігати його історію",-  переконаний Василь Іваночко. 

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!