У Франківську судитимуть директора ТОВ, який допоміг Мельнику ухилитися від сплати 10 млн грн податків


Прокурори Івано-Франківської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно керівника суб’єкта господарювання за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України).

Як повідомили у прокуратурі, слідство встановило, що директор ТОВ, яке займалося будівництвом елітних будинків, протягом 2017-2021 років приховував від податкового обліку реальні суми доходів, отриманих за реалізацію житлової нерухомості. Внаслідок такої протиправної діяльності до бюджету не надійшло майже 10 млн грн податків, пише Бліц-Інфо.

Йдеться про ТОВ "ШЕВЧЕНКО ЕЛІТ", яке виступало замовником будівництва багатоквартирного житлового будинку та упродовж 2019-2020 років здійснювало реалізацію квартир у вказаному будинку.

"Фактичним виконавцем будівельних робіт, згідно декларації про початок виконання будівельних робіт, сертифікату готовності об`єкта до експлуатації та первинних документів, виступало ТОВ «Будівельна компанія «Мельник». Однак, з метою мінімізації податкових зобов`язань та в такий спосіб ухилення від сплати податків, засновник ТОВ «Шевченко Еліт», діючи за сприяння керівника, упродовж 2015-2020 років організували оформлення ряду договорів доручень, згідно умов яких вбачалося, що фактичні (теперішні) власники нерухомості нібито доручали за винагороду здійснити товариству зведення нерухомості (кожний власник окремо доручав збудувати його квартиру чи паркомісце, а також вчинити інші дії аж до введення будинку в експлуатацію)... ОСОБА_4 (директор ТОВ,- авт.), шляхом надання порад та виконання вказівок ОСОБА_7 (Івана Мельника,- авт.) щодо формального виконання функцій директора товариства, упродовж 2017-2020 років, діючи в порушення зазначених норм Податкового кодексу України, сприяв в умисному ухиленні від сплати податків, тобто в учиненні дій, що призвели до фактичного ненадходження до бюджету 4 млн 503 тис. 945 грн податку на додану вартість та 4 млн 634 тис. 951 грнподатку на прибуток підприємств, а загалом податкових зобов`язань на загальну суму 9 млн. 730 тис. грн, що є особливо великим розміром",- йдеться у матеріалах судової справи.

За даними Youcontrol, директором ТОВ "ШЕВЧЕНКО ЕЛІТ" у той час був Шпілька Андрій Андрійович.

Обвинувальний акт передано до Івано-Франківського міського суду.

Кримінальне провадження щодо засновника та власника цього ТОВ, який був організатором схеми, зупинено у зв’язку з його розшуком. Йдеться про франківського забудовника, засновника будівельної компанії "M Group Development" Івана Мельника, який переховується від органів досудового розслідування з 25 вересня 2023 року.

Його звинувачують за наступними статтями кримінального кодексу: 

СТ.190 Ч.3 (Шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому,карається штрафом від чотирьох тисяч до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років);

CТ.190 Ч.4 (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна);

СТ.209 Ч.3 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі, дії караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна).

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!