У Коломиї створять нові моделі кластерних лікарень


Створення кластерних лікарень для формування актуальної спроможної мережі закладів охорони здоров'я стаціонарного профілю сучасного Коломийського району та й, в цілому й області, обговорили на робочій зустрічі в Коломиї.

Реформа вторинної ланки галузі медицини вимагає модернізації наявної мережі, зміни умов фінансування лікувальних закладів. Такі радикальні заходи потрібні, щоб максимально покращити якість надання медичної допомоги, інформує Івано-Франківська обласна державна адміністрація.

«Збереження життя та покращення здоров’я пацієнта - це основний пріоритет роботи всієї медичної системи, - сказав директор департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Дмитренко. "А щоб кожна її ланка працювала злагоджено і ефективно, в першу чергу, потрібні висококваліфіковані кадри та сучасне обладнання. Іншими словами кожен пакет медичних послуг має відповідати вимогам Національної служби здоров’я України».

Саме тому варто оптимізувати лікувальну мережу вторинної ланки, зважаючи на створені госпітальні округи з визначенням медичних кластерів та надкластерів.

Робоча група детально проаналізувала систему охорони здоров’я, зокрема Коломийського району, зібравши статистичні дані з урахуванням оптимального часу довезення пацієнтів до лікарні, кількість мешканців, потужності закладів охорони здоров'я та можливості перепрофілювання під ключові медичні сервіси з метою покращення якості та доступності медичної допомоги та раціонального використання ресурсів громад.

Учасники напрацювали рекомендації для кожного керівника лікувального закладу для створення нової моделі стаціонарної допомоги в кластері загалом та у своєму підприємстві зокрема.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!