У Львові вперше без допомоги закордонних колег пересадили легені


Крім легень лікарі пересадили ще 4 органи: серце, печінку та дві нирки. Одну з нирок отримала мешканка Прикарпаття.

Львівські лікарі вдруге в Україні і вперше - без допомоги колег із-за кордону пересадили легені. Про це повідомило Перше медичне об'єднання Львова.

"Зробили вони це через “мінідоступ” і без задіяння апарату штучного кровообігу. Трансплантація тривала 16 годин. Завершилася вночі. Минула успішно. Від ранку пацієнт дихає самостійно. Крім легень наші лікарі з допомогою колег з Інституту серця пересадили ще 4 органи: серце, печінку та дві нирки",- кажуть медики.

Донором став 54-річний чоловік, мешканець Львівщини. У нього трапився інсульт. Стан – несумісний з життям. Після того, як медики констатували смерть мозку, рідні погодилися віддати його органи заради порятунку інших людей.

"Легені, а з ними можливість вільно дихати, отримав киянин Олександр. Йому – 56 років. У нього була тотальна бульозна емфізема – захворювання, при якому повітряні кисти замінюють здорову легеневу тканину. Впродовж останніх декількох років він заледве проходив 30 метрів. Якщо більше - паморочилось в голові, чоловік задихався. Через раптовий розрив уже гіганських кист життя чоловіка могло обірватись будь-якої миті. Олександр - один із ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС: усував наслідки вибуху на 4-му енергоблоці. Там отримав радіаційне опромінення. Це, ймовірно, й стало причиною критичних змін в обох легенях. На пересадку зважився заради сина Тимофія. Йому – 11 років. Олександр виховує хлопчика сам. Хоче, щоб у нього і надалі був люблячий тато",- розповідають медики.

Трансплантація тривала 16 годин. Вражені хворобою легені було вкрай складно забрати. Однак кардіохірургам це вдалося. Опівночі донорські легені наповнилися повітрям. Вже під ранок – пробудження, вдих на повні груди, усмішка на обличчі та сльози в очах. Усе – заради сина.

Донорське серце отримав 48-річний Олександр, мешканець Закарпаття. У нього була дилатаційна кардіоміопатія. Його серце втрачало пружність і не могло перекачувати кров. Без донорського серця він не мав шансу на життя.

Печінку пересадили ще одному мешканцю Закарпаття, 50-річному Валерію. У чоловіка був цироз, зумовлений вірусним гепатитом С.

Нирки. Перша дістались Івану також із Закарпаття. Йому – 47 років. Інша нирка – 44-річний Любові з Прикарпаття. Обоє тривалий час хворіли на хронічний гломерулонефрит.

"Світла пам’ять донору! Подяка родинні за згоду на забір органів! Дякуємо усім медичним командам, які брали участь в цій, без сумніву, історичній трансплантації!",- підсумували медики.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!