У МОЗ розповіли, чому не запровадили обов’язкову вакцинацію для медиків


В Україні нещодавно запровадили обов'язкову вакцинацію для педагогів та чиновників. Але для медиків такої норми наразі немає. У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, чому.

Позицію озвучив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю «Голос Америки», пише Громадське. 

За його словами, по-перше, понад 80% українських медиків і так уже вакциновані. Серед них лідирують працівники інфекційних лікарень та відділень екстреної допомоги.

«І, по-друге, щоби не обмежувати в доступі до медичної допомоги. Система зараз перенаправлена на протидію епідемії, і ми вже зараз знаємо, що років п’ять, а то й більше, це буде нам відгукуватись через недовиявлення онкологічних хвороб, туберкульозу, ВІЛ-інфекцій», — пояснює Ляшко.

Додає, що окрім прямих важелів впливу влада вдається і до програм заохочення до вакцинування. Так, 7 жовтня уряд виділив додаткові гроші на рекламу вакцинації в прайм-таймі на всіх національних телеканалах. А в будівлях «Укрпошти» нині облаштовують пункти щеплення для пенсіонерів. В Україні 83% усіх летальних випадків припадають на людей, які старші 60 років.

Міністр каже, що залучають і місцевий бізнес — зокрема магазини побутової техніки в різних українських областях.

«Для шкіл, у яких вакциновано понад 80% педагогів, магазини облаштували телевізори у кабінетах та комп’ютерні класи. Тим самим показуючи приклад, що вакциновані люди — захищені, мотивуючи педагогів і батьків дітей зробити щеплення», — розповів Ляшко.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!