В двох районах Прикарпаття виявили сказ


Про це повідомили в управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області

За результатами Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби встановлено сказ лисиці, що наблизилась до людських осель в с. Старуня Богородчанського району Івано-Франківської області.

Крім того, відповідно звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 25.11.2020, Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби виявлено сказ домашньої кози (був контакт з лисицею) в с. Смерклів Тлумацького району Івано-Франківської області.

З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Богородчанській та Тлумацькій районних держадміністраціях, рішенням яких затверджено плани заходів з ліквідації сказу, визначено с. Старуня Богородчанського району та с. Смерклів Тлумацького району Івано-Франківської області неблагополучними територіями та накладено карантинні обмеження.

В осередках захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ ДОМАШНІХ ТВАРИН

Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно (щороку) проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, інформувати службу ветеринарної медицини, або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу. 

У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни необхідно повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів, з метою запобіганню зараженню та загибелі домашньої тварини.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!