В Івано-Франківській громаді підприємцям відшкодовуватимуть 50% вартості генераторів: які умови


В Івано-Франківській громаді підприємцям відшкодовуватимуть 50% вартості генераторів та інших альтернативних джерел безперебійного постачання електроенергії з місцевого бюджету, якщо вони облаштують пункт обігріву.

Документи на призначення їм фінансової підтримки приймають у ЦНАПах Івано-Франківської громади. Про це повідомив директор департаменту надання адміністративних послуг Івано-Франківської міської ради Богдан Питель, пише Суспільне.

"Відшкодовується 50% від вартості обладнання. Максимально — 30 тис. грн за блоки альтернативного живлення і генератори та 20 тис. грн за системи супутникового зв’язку", — розповідає Богдан Питель.

За його словами, право на відшкодування мають як юридичні, так і фізичні особи-підприємці, які працюють у громаді або релокували свій бізнес. Дотуватимуть тих, хто забезпечує роботу ресторанів, працює у сфері роздрібної торгівлі продуктами, крім продажу алкогольних і тютюнових виробів, має мініпекарні, перукарні чи салони краси.

При призначенні виплат з'ясують, чи є у підприємця борги, чи не банкрут він. Ознайомляться також із документами про право власності на приміщення, у яких підприємець працює, врахують технічні параметри обладнання, вартість якого підлягатиме відшкодуванню. У претендента на фінансову підтримку мають бути копії платіжних документів, а також фотопідтвердження наявності зали для відвідувачів і розеток. Окрім того, підприємець дає офіційну згоду на облаштування пункту обігріву.

Богдан Питель каже: поки підприємці документи не подавали, лише цікавляться, запитують і телефонують. В окремих випадках людей зупиняє вимога не продавати алкогольні й тютюнові вироби. Також не всі мають платіжки на обладнання.

"Є багато підприємців, які відверто говорять про те, що придбали генератори й системи супутникового зв'язку за власні гроші, перебуваючи за кордоном. Чи хтось їм придбав. Тоді виникають питання про підтверджувальні документи", — говорить Богдан Питель.

Подати документи на ваучерну підтримку підприємці можуть не тільки особисто у ЦНАПах, а й у режимі онлайн. Прийматимуть їх упродовж усього періоду воєнного стану. Допомогу надаватимуть у безготівковій формі. Призначатимуть її після рішення Івано-Франківської міської ради.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!