В Івано-Франківську 11-річна дитина отруїлась грибами


Цьогоріч в Івано-Франківській області зафіксовано три випадки отруєння дикорослими грибами, де постраждали двоє дорослих і троє дітей.

Одна дитина 9 років померла в Коломийському районі. Крайній випадок отруєння грибами трапився на вихідних в Івано-Франківську. З таким діагнозом госпіталізували 11- річну дитину.

"Гриб - це важкий для харчотравлення продукт, а ферментативна можливість організму може просто не впоратися з ним. Наприклад, м’ясо перетравлюється у шлунку близько 4 годин, а гриби - до кількох діб.

Переварити таку їжу, як гриби, здатний лише абсолютно здоровий організм з відмінним травленням - точно не дитячий. Ось чому так важливо ЗОВСІМ виключити гриби з харчування дітей та дорослих з вадами травлення. Далеко не всі отруйні грибні токсини, що накопичуються в їстівних грибах, усуваються виварюванням, відмочуванням, сушінням і консервацією.

Отрута, яка може бути навіть у хороших грибах, викликає порушення діяльності нервової системи, розлад серцевих скорочень, зміни функцій дихання і травлення, цироз печінки. Тому, вкортре наголошуємо: дітям до 14 років вживати гриби НЕ МОЖНА",- пояснюють у Держпродспоживслужбі.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!