В ОДА порахували, скільки на Прикарпатті діє укриттів та бомбосховищ


В Івано-Франківській ОДА пройшла нарада щодо функціонування укриттів в умовах воєнного стану в області за участю керівників профільних служб, начальників військових районних адміністрацій та голів територіальних громад

Як відзначив заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Ільчишин, усі укриття, бомбосховища мають бути відкритими, коли звучить сигнал повітряної тривоги.

"Незалежно від часу доби чи місця розташування споруди, усі укриття та бомбосховища мають бути з безперешкодним доступом та у належному стані. Для безперебійного функціонування слід закріпити відповідальних осіб, котрі будуть зобов'язані слідкувати за станом укриттів", - наголосив посадовець.

Своєю чергою начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Володимир Стебницький доповів, що на сьогодні в області придатні для укриття працюючого персоналу та населення 631 захисна споруда, у яких можуть укритись 117,6 тисяч осіб. А це 9 відсотків населення області. Також до фонду захисних споруд включено 1225 найпростіших укриттів та споруд подвійного призначення загальною місткістю 266, 76 тисяч осіб. Усього у 1856 захисних спорудах можуть укритися 30 відсотків населення. Крім того, можна використовувати й близько 200 тисяч підвальних та інших заглиблених приміщень, які можуть вмістити майже 700 тисяч осіб. Так, всього на території області можна забезпечити укриттями понад 80 відсотків населення.

Важливо додати, що на офіційному сайті ОВА оприлюднена інформація щодо розміщення фонду захисних споруд – http://surl.li/honbi.

Керівник головного управління ДСНС України в області Володимир Чернецький додав, що крім безперервного доступу до укриттів, важливим залишається їхній стан. Відповідальні особи мають тримати це питання на особистому контролі.

Начальник Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, полковник поліції Сергій Безпалько зазначив, що за невиконання службових обов’язків щодо забезпечення стабільного функціонування захисних споруд є кримінальна відповідальність.

 

 Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!