В Україні запрацювала нова іпотечна програма «єОселя»: які умови і хто зможе скористатися. Приклади розрахунку


Уже другий місяць у тестовому режимі працює перший етап нової програми державного іпотечного кредитування «єОселя». Це новий і потрібний в цей час вид іпотеки, який допоможе вирішити питання з житлом.

Чи вигідна нова програма від Уряду і які її особливості, розповіли фахівці Аналітичного центру компанії blago developer.

Що таке програма «єОселя»

Від початку повномасштабної російської агресії в Україні виникла житлова криза. Більшість забудівників відновили будівництво і продовжують добудовувати квартири. Однак при всіх можливих знижках далеко не всім вони є доступні. Щоб зробити купівлю житла вигідною, Уряд розробив інструмент ефективного подолання такої кризи.

За словами експертів, програма іпотеки «єОселя» служитиме пусковим механізмом стимулювання будівництва з тривалим позитивним ефектом для економіки всієї країни. Більше людей зможуть купувати квартири, що своєю чергою буде стимулювати будівельний сектор. Як результат – повернення додому тих, хто виїхав і відновлення економіки.

Програма діє в тестовому режимі від 01 жовтня цього року для окремих категорій населення. З 1 січня 2023 року планується вже впровадження і для інших категорій населення.

Хто може скористатися програмою «єОселя»

На даний час програма діє тільки для чотирьох категорій населення:

ЗСУ за контрактом, працівники сектору оборони та безпеки;

медики;

вчителі;

науковці.

Для них діятиме пільгова ставка – 3% річних. Для всіх інших – 7% річних, за умови відповідності визначеним критеріям. Строк кредитування може складати до 20 років, а максимальна сума кредиту не може перевищувати 6 млн грн.

Скільки коштуватиме квадрат по програмі

Програма залежить від регіону та населеного пункту, де покупець планує обрати квартиру. Це означає, що сума кредиту у різних містах буде різною.

Для розрахунку суми позики базова вартість 1 кв. м, яку визначає Мінрегіон, множиться на коефіцієнт за такою схемою:

  1. Для міст-мільйонників (Київ, Дніпро, Львів, Одеса, Харків)

Вартість іпотеки = Базова ціна 1 кв. м х Площа квартири х Коеф. 2.5

  1. Для обласних центрів з чисельністю більш як 300 тис. людей, а також населених пунктів, розташованих на відстані до 15 км від обласного центру

Вартість іпотеки = Базова ціна 1 кв. м х Площа квартири х Коеф. 2

Згідно з цією формулою, сума іпотеки при купівлі квартири в Івано-Франківську та у межах до 15 км складатиме:

Вартість іпотеки = Базова ціна 1 кв. м х Площа квартири х Коеф. 2

Якщо площа бажаної квартири є більшою від допустимої, за таке перевищення потрібно буде доплатити.

Умови програми

Базова умова для отримання іпотеки передбачає площу 52.5 кв. м на одну людину плюс 21 кв. м на кожного члена сім’ї. Наприклад, якщо сім’я складається з двох батьків і двох дітей, вони можуть оформити програму на квартиру загальною площею 115.5 кв. м.

При виборі бажаної квартири покупцям варто врахувати, що програма поширюється тільки на квартири у багатоквартирному будинку на території України. Обране житло підлягає обов’язковому страхуванню.

Які документи необхідні для оформлення іпотеки «єОселя»

За словами аналітиків blago developer, процес оформлення іпотеки «єОселя» простий і автоматизований. Подати заявку можна не виходячи з дому, просто в додатку «Дія». Далі заявка потрапляє банкам-учасникам, які самостійно приймають рішення на основі даних про заявника з реєстрів. Протягом 24 годин від моменту отримання такого звернення банки надають пропозицію. Після цього банк запрошує клієнта у банк на детальну консультацію. На основі отриманої інформації заявник самостійно обирає квартиру та збирає необхідні документи, які подає до банку. Якщо всі попередні кроки пройдено вірно, обидві сторони укладають договір на купівлю житла та договір на іпотеку.

Чи можна оформити іпотеку у blago developer

Так, купити квартиру в Івано-Франківську через «єЖитло» можна і в житлових комплексах blago developer. Компанія є найбільшим забудовником Івано-Франківська і пропонує чи не найширший вибір квартир різного класу. Якщо заявник пройде процедуру верифікації і отримає позитивне рішення від банку-кредитора, девелопер зможе без труднощів оформити таку покупку.

Ознайомитися з усіма житловими комплексами blago developer можна на сайті компанії: https://blagodeveloper.com/projects/

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!