В уряді вирішили повністю заборонити катання на джипах у заповідних зонах


В українському законодавстві знайшли прогалини, які дозволяють поціновувачам «джипінгу» кататися по територіях природно-заповідного фонду. В уряді вирішили покласти край цьому.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.

Як йдеться у поясненні, пряма заборона діє лише у зонах суворого заповідання. Водночас проїзд автомобілів у господарських зонах та зонах стаціонарної рекреації дозволений. Це і провокує ті випадки, які ми часто можемо побачити у медіа або почути від небайдужих українців.

«Законопроєкт встановить суворіші заборони та посилить відповідальність за їх порушення. Пересуватися на авто по природно-заповідних територіях дозволено буде лише дорогами загального користування, вулицями міст та інших населених пунктів та на приватних територіях», — наголосив міністр Руслан Стрілець.

Над документом міністерство працювало спільно з КЕКЦ, WWF-Україна, Environment People Law (EPL)/Екологія – Право – Людина (ЕПЛ), Українським товариством охорони птахів, Українською Природоохоронною Групою – UNCG, ВГО “Жива планета”, Chysto.de.

За слова міністра, під час підготовки законопроекту вивчали міжнародний досвід. До прикладу, в заповідних зонах Ісландії позашляховики поза законом, оскільки шкодять ґрунтовому покриву та рослинності. Кожному, кого спіймали за кермом позашляховиком у невідповідному місці, загрожує штраф до $4500. Чехія практикує джипінг на військових полігонах, а в США потрібно стати в чергу, щоб отримати дозвіл на поїздку визначеними шляхами.

Наступний крок – розгляд законопроекту Верховною Радою України.

Головне фото ілюстративне.Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!