У Вигодському лісгоспі збудували нову лісову дорогу


У Людвиківському лісництві Вигодського лісгоспу лісники з урочистостями відкрили лісову автомобільну дорогу.

Фахівці зазначають, що густота дорожньої мережі карпатських лісів є дуже низькою. У гірських лісах Франківщини є багато стиглих і перестійних насаджень, які недоступні для господарського використання через відсутність доріг.  Через те, що немає лісових доріг, надто важко встановити пастки для короїдів на смереках, контролювати відновлення карпатської флори, йдеться на сайті обласного лісового господарства. 

Т.в. о. директора Вигодського лісгоспу Ігор Лазорко зазначив, що дороги в лісі вийшли за рамки лише важливого економічного значення та набули соціального статусу.

«Лісові шляхи суттєво скорочують шлях між сусідніми населеними пунктами, а іноді стають єдиною сполучною ланкою між віддаленими селами. Крім того, лісова інфраструктура відкриває жителям сіл, мандрівникам доступ до тих місць у лісі, які раніше були недоступними. Особливо це важливо у період збору ягід і грибів, – говорить керівник лісгоспу. – Проте найбільш важливі лісові автомобільні дороги для лісівників. Завдяки добрим шляхам працівники лісової охорони оперативно встигають на спалахи пожеж, які ще легко загасити, мають змогу запобігати браконьєрству, та й взагалі, дороги в лісі – це життя для лісогосподарського підприємства»

Новозбудована лісова дорога в урочищі Городище Людвиківського лісництва протяжністю майже 4 км (3,892 км). Її будівництво стало можливим завдяки транскордонному інфраструктурному проекту «Шляхи до здорових лісів: посилення стійкості, життєздатності і адаптаційної спроможності лісів у прикордонних регіонах України і Словаччини», який розпочався у 2019 році і триватиме до 2022. Партнерами проекту є Словаччина: Державні ліси Татранський національний парк, Ліси Спішська Бела, Ліси міста Кежмарок; Україна: Державне підприємство «Вигодське лісове господарство», Державне підприємство «Ужгородське лісове господарство», ГО «Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА».

У планах лісівників Вигодського лісгоспу в рамках проекту співробітництва Європейського інструменту сусідства Угорщина Словаччина-Румунія-Україна – вдосконалення лісової інфраструктури, включаючи будівництво захисної стіни річки Свіча протяжністю 84 м, і будівництво ще 10 км лісової дороги.

 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!