Виставка "Справжній Шевченко"


Оригінальні твори Тараса Шевченка вперше презентують на виставці “Справжній Шевченко” в Музеї мистецтв Прикарпаття.

Дослідники вважають, що неможливо розділяти Шевченка-художника та Шевченка-поета. Його малюнки вважають своєрідними творчими ескізами до письмових творів.

Бо його картинам властиві об’єм і глибина.

Його акварелі — це ніжні кольорові співвідношення, дивна гармонія переходу одного кольору в інший. І водночас — чітка фіксація у передачі світла і тіні.

Його портрети — це симбіоз зовнішнього вигляду і внутрішнього світу. Це відчуття миті, коли людина, позуючи художникові, все ж залишається наодинці із собою. Де кожний із зображених — окремий характер, окрема доля, окреслена без будь-якої тенденційності, артистично вільно і тактовно.

Його пейзажі — реалістичні, позбавлені будь-якої ідеалізації. Вони купаються в світлі, а повітря там — легке і делікатне.

Він — майстер тогочасної критики, колористики і архітектурних пейзажів топографічної точності.

Він писав олією, аквареллю, сепією, тушшю, свинцевим олівцем на міфологічні, історичні та побутові теми, архітектурні та ландшафтні пейзажі. І став основоположником реалізму в українському образотворчому мистецтві.

Сміливий. Відвертий. Естетський. Мрійливий.

Малярська творчість митця нараховує понад 20 полотен та близько 1200 графічних творів (акварелі, рисунки олівцем, тушшю, офорти). Понад 90% цієї спадщини зберігається у музеї Шевченка в Києві.

І водночас поетична спадщина — понад 240 творів.

Він — Тарас Шевченко. Справжній.

В експозиції будуть представлені понад 30 творів, що ілюструють різні періоди життя художника: доакадемічний час, навчання в Петербурзькій Академії мистецтв, нетривалі подорожі Україною та роботу в Київській Археографічній комісії, довгі роки заслання та останні роки життя в Петербурзі.

Серед найбільш відомих картин Шевченка відвідувачі виставки в Івано-Франківську зможуть побачити автопортрети, «Катерину», «Селянську родину», «Одаліску». Також представлять портрет В.А.Жуковського пензля Карла Брюллова, за кошти з продажу якого поета викупили з кріпацтва.

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ: 26.10 об 11:00

ЗАМОВЛЕННЯ ГРУПОВИХ ЕКСКУРСІЙ: за номером +380 96 919 97 00

Ця унікальна подія відбувається у співпраці Національного музею Тараса Шевченка та Музею мистецтв Прикарпаття за фінансової підтримки юридичної компанії Моріс Груп (MORIS).

ГРАФІК РОБОТИ МУЗЕЮ:

вівторок-неділя: 10:00–17:00

понеділок: вихідний

(0342) 77-65-11; (0342) 53-00-39

ВХІД – за ціною вхідного квитка до музею.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!