Як прикарпатським громадам отримати фінансування на модернізацію харчоблоків


У Держбюджеті на 2022 рік передбачено субвенцію у розмірі 1,5 млрд гривень на модернізацію харчоблоків у школах.

Для отримання фінансування органи місцевого самоврядування мають слідувати чітким вимогам, які були розроблені в Міністерстві розвитку громад і територій. Зокрема, йдеться про розробку проєктної документації та забезпечення норм інклюзивності та безбарʼєрності. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря. 

«Оновлення харчових блоків — це вагома складова реформи шкільного харчування. У Держбюджеті на 2022 рік передбачено субвенцію на модернізацію харчоблоків у закладах загальної середньої освіти. Відтак громади матимуть змогу подати свої проєктні пропозиції та отримати кошти на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт їдалень у школах, в основі яких буде сучасний технологічний процес, що забезпечує дотримання норм НАССР та приготування якісної і безпечної їжі в асортименті», — зазначив Іван Лукеря.

Зокрема, для отримання коштів на модернізацію харчоблоків громадам необхідно:

підготувати проєктні пропозиції з модернізації шкільних харчоблоків та подати їх в обласні державні адміністрації;

розробити та затвердити проєктну документацію на основі брендбуку; 

отримати експертний звіт проєкту;

забезпечити проведення та завершення процедур закупівель по проєктах, що будуть фінансуватися за кошти субвенції;

укласти договори з переможцями тендерів.

Зазначимо, пропозиції до переліку проєктів формують обласні та Київська міська державні адміністрації. Перевага буде надаватись тим проєктам з реконструкції шкільних їдалень, які внаслідок модернізації зможуть забезпечувати потреби в гарячому харчуванні учнів власної школи, а також доставку гарячих страв в інші освітні заклади.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!