Яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити


18 квітня - 108-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 257 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 5 квітня Юліанського календаря.

Який сьогодні день

18 квітня – святкують Міжнародний день пам'яток і визначних місць. Рішення про відзначення цієї дати було прийнято Генеральною Асамблеєю ЮНЕСКО у 1983 році. Завдання цього свята – ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини, створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь. Девізом Міжнародного дня пам'яток та історичних місць стали слова: "Збережемо нашу історичну батьківщину", пише ТСН.

В Україні цей день має назву "День пам'яток історії та культури" і встановлений відповідно до Указу Президента України від 23 серпня № 1062/99, його відзначають щорічно 18 квітня.

18 квітня кожного року святкують День газетного оглядача. Газетний оглядач веде певну колонку в газеті, де висловлює власну думку з певної теми (політика, культура, бізнес тощо). Спочатку оглядач осмислює та аналізує предмет своєї роботи, а потім коротко висловлює у вигляді порад, викладі останніх подій, тенденцій тощо. Газетний оглядач повинен глибоко володіти власною темою, аби зробити якісний аналіз та донести до читача суть.

18 квітня святкують Всесвітній день радіоаматора. Товариства, секції, гуртки радіоаматорів  беруть участь в заходах Всесвітнього дня радіоаматора, розповідаючи про роботу однодумців і популяризуючи це інтелектуальне хобі.

18 квітня 1925 року в Парижі був заснований Міжнародний союз радіоаматорів, завдяки цій події у радіоаматорів і з'явився привід щорічно відзначати успіхи і досягнення. Вважається, що більшість радіотехнологій були спочатку досліджені радіоаматорами.

Винаходи та технології, зроблені радіоаматорами, через багато років не втратили свою актуальність - люди користуються радіо- та телевізійними приймачами і передавачами, включаючи двосторонні способи радіозв'язку, адаптивні антени і інші необхідні технології.

15-18 квітня 1918 року у Києві відбувся І З’їзд Товариства Червоного Хреста України, а 18 квітня вважається днем початку діяльності Червоного Хреста. З’їзд був скликаний з ініціативи Маріїнської громади сестер милосердя Червоного Хреста, яка від 1878 року надавала благодійну медичну допомогу нужденним столиці.

 Яке православне свято

18 квітня віряни вшановують пам'ять Феодула-читця. Святі мученики Агафопод і Феодул читець жили в Фессалоніках при правлінні імператорів Діоклетіана і Максиміана (у 284-305 роках) і перебували в церковному причеті. Агафопод був старцем, а Феодул був юний. Вони відрізнялися благочестям і праведним життям.

Одного дня святий Феодул уві сні побачив, як невідомий чоловік у світлому одязі вклав йому в руку якийсь предмет. Коли він прокинувся, то побачив в руці прекрасний перстень із зображенням Хреста і вирішив, що це знак його майбутнього мучеництва. Силою зображеного на персні Хреста святий зцілив багатьох хворих і звертав язичників до віри в Христа Спасителя.

Під час гоніння на християн Феодул і Агафопод були страчені. Їх кинули у море. Море викинуло на берег тіла мучеників у світлому одязі, без каменів і без мотузок. Їх поховали християни.

18 квітня православна Церква святкує День пам’яті преподобної Феодори Солунської. Вона походила від благочестивих батьків – християн і присвятила свою дочку на служіння Богу в монастирі, а після смерті свого чоловіка і сама прийняла чернецтво у тій же обителі.

У монастирі преподобна Феодора вела подвижницьке життя. Вона послухом та смиренням, постом та молитвою так догодила Господові, що отримала дар чудотворіння і звершувала чудеса не тільки за життя, але і після своєї смерті своєї.

Після скону преподобної Феодори з лампади, що була повішена над гробом її, у великій кількості виливався запашний єлей. Від мира цього відбувалося багато див: біси виганялися, сліпі прозрівали і багато хворих одержували зцілення від хвороб. Ікона Феодори, як написав живописець Іоанн, від долоні правої руки почав виділятися запашний єлей. Згодом миро виділялося від її мощей.

День янгола святкують: Феодора, Агафія, Феона, Марко, Платон, Юрій, Георгій, Зенон, Семен.

Що не можна робити сьогодні

Не можна вживати спиртні напої.
Варто утриматися від будівельних робіт та інших фізичних робіт.
Не варто лихословити і лаятися з домашніми.
 
Що можна робити сьогодні

День вдалий для ворожіння, але взагалі вважається нещасливим.

Традиції:

У народному календарі ця дата отримала такі назви: Федул-вітрогон, Федора-анемона. Цього дня  у будинках відчиняли навстіж вікна і запускали в будинок протяги.
Господині сьогодні обов’язково повинні розпочати велике прання (постіль, одяг домочадців) і висушити все на вулиці на вітрі. Він зарядить речі своєю силою, і всі в родині будуть здоровими.
Якщо у відкрите вікно сьогодні птах залетить — це погана прикмета, яка обіцяє біди. Щоб цього не сталося, птаху ловили, 9 разів читали молитву "Отче наш" і відпускали у вікно, промовивши  "Що приносив з собою забирай назад".

Прикмети:

Якщо на дні яру залишилася пляма снігу, то можна орати.
Чибіс ввечері кричить – до ясної погоди.
Оси у відкритих місцях гнізда будують – до сирого літа.
Птахи гнізда з сонячної сторони в'ють – до холодного літа.
Днем жарко, а вночі прохолодно – до ясної погоди.
З берези соку багато тече – літо буде дощове.
Що сталося цього дня
1187 — перша згадка України, — в Київському літописі у зв'язку із смертю переяславського князя Володимира Глібовича.
1521 — Мартін Лютер став перед судом Вормського Рейхстагу.
1648 — Богдан Хмельницький прибув у Запорізьку Січ із закликом до антипольського повстання.
1846 — американець Роял Ерл Гаус запатентував телеграфний апарат.
1902 — Данія стала першою країною, в якій відбитки пальців стали використовуватися для встановлення особи злочинців.
1906 — американське місто Сан-Франциско зазнало великих пошкоджень через землетрус. Загинуло 700 осіб, 250 000 залишилися без притулку. Зруйновано 28 000 будівель.
1909 — Ватикан канонізував Жанну д'Арк.
1942 — американська авіація здійснила перше бомбардування території Японії.
1943 — СРСР заявив, що поляків у Катинському лісі розстріляли гестапівці.
1956 — американська акторка Грейс Келлі вийшла заміж за князя Монако Реньє III.
1966 — відбулася перша телетрансляція в кольорі церемонії вручення нагород Американської кіноакадемії.
1995 — Київська міська рада прийняла рішення про повернення древнього герба міста Києва із зображенням Архангела Михаїла.
2001 — Горбачов Михайло Сергійович одержав премію від США "За глобальне взаєморозуміння" у розмірі $10 тисяч. 

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!