Яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити


Сьогодні, 28 липня, у день пам’яті князя Володимира відзначаємо хрещення Київської Русі.

Сьогодні 28 липня відзначаємо такі події: 

День хрещення Київської Русі

Всесвітній день боротьби з гепатитом

Володимир Красне Сонечко, Кирик і Улита.

День хрещення Київської Русі

988 року, завдяки князю Володимиру Святославовичу, відбулося масове хрещення Київської Русі. Християнство приходило до Русі складно й тривало, в декілька етапів: від проникнення ідей християнства до проголошення християнства й протистояння язичників новій ідеології.

Ця подія зіграла велику роль в створенні сучасних народних цінностей та в українській культурі. Саме тому в 2008 році прийняли закон святкувати хрещення Київської Русі 28 липня. 

28 липня, свято: Володимир Красне Сонечко, Кирик і Улита

Православна церква вшановує Володимира Великого – новгородського князя, що охрестив Русь, а також ранньохристиянських святих мучеників Кирика й Улиту. Тож в народі свято 28 липня отримало декілька назв:

Володимир Красне Сонечко;

Кирик і Улита;

Кириків день;

Кирики-мокродірики.

Якщо цей день був дощовий, називали Кириком-мокродіриком, а якщо ж сонячним, то казали: "На Володимира Красне Сонечко сонце червоніше світить".

Проте все одно селяни не виходили в поле, аби не зустріти нечисть й щоб грім не вбив худобу. Жінки в цей день більше відпочивали, бо Улита вважалася жіночою заступницею. За повір’ям, у Кириків день над стернею полудниці літають (польові духи, що втілюють сонячний удар у вигляді дівчат в білому вбранні з довгим волоссям чи баби, яка переслідує тих, хто в полі працює).

У кого сьогодні День Ангела

Сьогодні, 28 липня, День Ангела святкують Авда, Авудім, Василь, Володимир, Іулітта (Улита), Кирик (Киріак, Кир’як) та Юстиніан.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!