Які професії були актуальними на ринку праці Івано-Франківщини у 2020 році?


Івано-Франківська обласна служба зайнятості розповіла про структуру робочих місць, на які були працевлаштовані громадяни у 2020 році.

За видами економічної діяльності: 20,5% громадян працевлаштувалися у сфері торгівлі та ремонту, 18,6% - у сфері переробної промисловості, 17,3% – у сфері освіти, 8,4% – у сфері тимчасового розміщування та організації харчування, 6,9% - у сфері сільського, лісового та рибного господарства, 6,8% - у сфері охорони здоров’я.

За професійними групами: робітники з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин – 23,1%; працівники сфери торгівлі та послуг – 21,8%; професіонали, фахівці – 17,1%; найпростіші професії – 12,0%; кваліфіковані робітники з інструментом – 11,1%.

У професійному розрізі, найбільший попит у 2020 році був на такі посади: продавець продовольчих та непродовольчих товарів, кухар, продавець- консультант, офіціант, охоронник, бармен, оператор котельні, водій автотранспортних засобів, тракторист, дорожній робітник, монтер кабельного виробництва, слюсар-ремонтник, швачка, в'язальник схемних джгутів, кабелів та шнурів, верстатник деревообробних верстатів, бухгалтер, сестра медична, менеджерів (менеджер (управитель) із збуту, менеджер-управитель), адміністратор, касир торговельного залу, лісоруб. У час дії карантину збільшився попит на медичних працівників, особливо на сестер медичних.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!