Янукович про асоціацію з ЄС: Що це за угода, коли нас беруть і "нахиляють"?


Призупинення процесу підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом спрямовані на захист національних інтересів.

У цьому переконував президент Віктор Янукович в інтерв’ю журналістам українських телеканалів, пише УП посилаючись на прес-службу президента.

"Ми сьогодні хочемо досягти кращих умов у цій Угоді, тому що це пов’язано з нашими економічними інтересами, перш за все", - сказав глава держави.

"Якщо ми кажемо, що ми хочемо покращити умови, то ми хочемо покращити умови для всіх", - зазначив Янукович.

У зв'язку з цим президент наголосив на необхідності проведення окремої дискусії в Україні щодо підписання Угоди про асоціацію.

"Я не тільки пропоную, а вважаю, що ми зобов’язані провести цю дискусію, щоб громадянське суспільство дало оцінку, чого ми хочемо досягти, яких умов, і чому ми ставимо так питання. Дуже важливе розуміння того, що ми відстоюємо наші інтереси", - сказав Янукович.

За його словами, при підготовці Угоди про асоціацію з ЄС дуже багато робилось поспіхом.

"Ті виконавці, які готували цю угоду,.. багато кого з них вже немає при владі, хтось не працює і вони не будуть нести за це відповідальність", - наголосив Янукович, додавши, що підписання Угоди про асоціацію на менш вигідних умовах "буде на нашій совісті".

Президент прокоментував ситуацію з непідписанням у Вільнюсі Угоди про асоціацію.

"Хто в цьому винний? У тому числі й нині діючий уряд. Але нині діючий уряд не мовчить, вони кажуть про це голосно", - сказав Янукович, додавши, що про ризики для економіки України в разі підписання угоди з ЄС застерігали також в Академії наук.

"Мова іде про умови, в яких ми опинимося після підписання цієї Угоди, і якщо це нас задовольняє – я за це, я цього дуже хочу. Якщо не задовольняє - я зобов’язаний робити все, щоб ми захистили наші власні інтереси", - завив президент.

"Що це за угода, коли нас беруть і "нахиляють"? Я, наприклад, вважаю, що ми не повинні піддаватись, ми повинні захищати свої власні інтереси", - сказав Янукович.