За день шахраї видурили у прикарпатців понад 71 тисячу гривень


70 тисяч гривень за лічені хвилини втратив мешканець Бурштина, і півтори тисячі гривень - жителька Снятинського територіальної громади. Обох прикарпатців ошукали шахраї. Правоохоронці закликають мешканців області, не довіряти невідомим особам та берегти власні заощадження.

За допомогою до поліцейських Галича звернувся мешканець Бурштина. Чоловік повідомив, що його ошукали шахраї. Як встановили поліцейські, до заявника зателефонували невідомі особи та повідомили, що він втратив доступ до облікового запису мобільного додатку банку. А щоби його відносити потрібно надати персональні та банківські дані. Довірливий прикарпатець виконав всі вказівки, а відтак невідома особа зняла з його рахунку 70 000 гривень.

Того ж дня до снятинських правоохоронців звернулася й мешканка Снятинської територіальної громади. Жінку теж ошукали інтернет-шахраї. Як з’ясували поліцейські, в одній із соціальних мереж заявниця отримала повідомлення про можливість отримати пільгову виплату - 5 тисяч гривень. Жінка перейшла за посиланням, ввела банківські дані. Однак замість допомоги втратила всі гроші на картці – 1500 гривень.

За обома фактами, правоохоронці розпочали кримінальні провадження

Щоб уберегтись від таких випадків, поліція радить:

не відкривайте підозрілі посилання в смс-повідомленнях, за якими пропонують отримати виплату;

якщо вас інформують про проблеми з вашою банківською картою телефоном, не повідомляйте важливих даних співрозмовнику та не виконуйте жодний дій, на які він вказує;

покладіть слухавку, перетелефонуйте у банк за офіційним номером й з'ясуйте ситуацію особисто;

вам пропонують певні послуги за зниженою ціною, але з передоплатою, - це може виявитися «сир в мишоловці», тому будьте обачні і не оплачуйте наперед товари;

Якщо ви стали жертвою шахраїв, не зволікайте, відразу телефонуйте на 102.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!