Загроза паводків на Прикарпатті: що каже Гідрометцентр


Станом на ранок 21 липня у ріках Прикарпаття рівень води піднявся від 50 см і місцями майже до 2 м.

На річках Лужанка, Черемош та Луква спостерігалася ймовірність виходу води на заплаву. Про це Суспільному Карпати повідомила інженер-гідролог Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології Мар'яна Клюка.

"З 20 на 21 липня через значні, сильні, місцями надзвичайні дощі піднявся рівень води у ріках Прикарпаття. Надзвичайні дощі пройшли у селі Гошів — 51 мм та у селі Пасічна — 67 мм. На основі цього сформувався дощовий паводок з підйомами рівнів води над передпаводковим рівнем", — каже Мар'яна Клюка.

Передпаводковий стан зафіксували у річці Лужанка у Гошеві. Вода піднялася на 52 см, а до заплави залишилося 20 см. Також загроза паводку спостерігалася у річці Черемош у поблизу села Устеріки і річці Луква у селі Боднарів.

"У річці Дністер рівень води піднявся у межах 82-142 см, у річках басейну Дністра — до 177 см, у Пруті — у межах 63-81 см і у річках басейну Прута — до 41 см. Усі підйоми пройшли у межах русел без негативних наслідків", — розповіла Мар'яна Клюка.

З слів працівниці Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології, до заплави ріки Прут у Коломиї залишилося три метри.

Синоптики прогнозують, що інтенсивність опадів йтиме на спад, а до кінця дня ситуація на Франківщині стабілізується.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!