Двоє на одне крісло: На Прикарпатті не можуть вирішити, що робити з 85-тим депутатом

news-image: Двоє на одне крісло: На Прикарпатті не можуть вирішити, що робити з 85-тим депутатом
Кому належить мандат вкотре намагались розібратись під час сесії Івано-Франківської обласної ради.

Як відомо, вже більше року кандидатка у депутати від "Самопомочі" Марія Ткачук намагаться відібрати депутатський мандат у свого однопартійця Сергія Коцюра. Причина - його було призначеного першим заступником Коломийського міського голови. Оскільки закон забороняє таке сумісництво, Ткачук пішла до суду, аби зобов'язати ОВК визнати депутатом її.  Адже саме вона наступна за партійним списком. Суд задовільнив її повноваження частково та зобов'язав обласну виборчу комісію визнати Марію Ткачук депутатом замість Сергія Коцюра. Втім, Коцюра мандату не позбавили, а сам він відповідної заяви так і не написав, тож продовжує виконувати обов'язки депутата.

Cьогодні на сесії депутати  з цього приводу заслухати голову Івано-Франківської обласної виборчої комісії Зіновія Карабіна. Він доповів, що ОВК вже зареєструвала депутатом Марію Ткачук, оскільки вона є наступна за списком. Карабін пояснив, що комісія мотивувалась  ст. 51. ч 7. ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”  щодо сумісників. На запитання, чому Коцюр продовжує бути депутатом та голосує Карабін відповів по-філософськи - "бо ви це допускаєте".

На це голова облради Олександр Сич зауважив, що такими діями ОВК робить обласну раду нелегітимною. Адже замість 84 депутатів у них виходить 85.

"Ні в рішенні ОВК, ні в рішенні суду я не прочитав, що Сергія Коцюра позбавили мандату. Є лиш про те, щоб визнати депутатом Ткачук. І як тільки Марія Ткачук почне приходити на засідання та брати участь у голосуваннях, всі рішення обласної ради стануть неправомочними. Чи ви цього не розумієте, чи ви хочете ліквідувати обласну раду і робите це навмисне?", - поцікавився Сич.

Слово також взяв громадський діяч, член обласної виборчої комісії Ігор Ткач з так званою "окремою позицією". Він пояснив, що згідно законодавства заміщення депутатів відбувається тоді, коли є вакантним мандат. І прізвища тут не мають значення, адже кількість мандатів ділять поміж партіями згідно набраної на виборах підтримки. 

"Я думаю, мандат Коцюра не є вакантним. Думаю, що проблема ховається в неповній позовній заяви Ткачук до суду. Можливо, це було навмисно. Адже представник Ткачук у суді попросив зареєструвати, а не визнати обраною депутатом. Депутат автоматично не набирає депутатські повноваження. ОВК мала визнати Коцюра таким, що втратив повноваження. Але такої вимоги у Ткачук до ОВК і суду не було. А суд не може сам виходити за межі позовних вимог, Думаю, що треба звернутись за роз'ясненнями до Конституційного суду, бо тут є колізія - зараз не можна зареєструвати Ткачук депутатом», - вважає Ткач.

Натомість Олександр Сич наголосив, що обласна рада має тільки одне повноваження – позбавити депутата повноваження коли він напише відповідну заяву.

"Я думаю, що обласна виборча комісія має прикласти зусиль, звернутись у відповідні органи та вирішити питання, хто з цих двох має право бути депутатом", - резюмував очільник прикарпатських обранців.

До теми: Шість депутатів обласної ради можуть втратити мандати


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 24.03.2017 19:09