Івано-Франківська облрада прийняла звернення щодо "антибандерівського" закону

news-image: Івано-Франківська облрада прийняла звернення щодо "антибандерівського" закону
Cьогодні, 16 лютого, в Івано-Франківській обласній раді розпочалось перше пленарне засідання ХХ сесії обласної ради. На розгляд депутатського корпусу винесено 49 питань.

Традиційно, розпочали засідання з вручення відзнак та нагород. Опісля приступили до розгляду питань, де першим розглянули звернення щодо прийняття у Польщі закону «Про інститут національної памяті», адресоване центральній владі, міністру МЗС та польському послу в Україні.

Як наголосив депутат облради, свободівець Ігор Дебенко, цей закон передбачає кримінальну відповідальність за пропаганду так званої «бандерівської ідеології».

«Ми засуджуємо цей ворожий Україні, шкідливий для добросусідських відносин та вигідний Москві політичний акт і хочемо нагадати польським партнерам, що українці як і поляки, зазнали надзвичайно великих страждань від тоталітарних режимів. Відтак, категорично не сприймаємо чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій, а заборону «бандерівської» ідеології розцінюємо не просто як дешевий популізм польського політикуму, але як намагання заперечити суверенне право українців на власну державність та національну гідність», - зазначив Дебенко.

Водночас, свободівець нагадав, що і Небесна сотні, і тисячі наших героїв вже четвертий рік боронять Українську державність, жертвують своїм життям та йдуть у бій з бандерівським гаслом «Слава Україні!».

«Саме ці бандерівці стоять також в обороні Польші, Європи та всього світу від московської орди. Тож в черговий раз закликаємо польську сторону до відкритості та конструктивності у подальшому розвитку польсько-українських відносин», - зачитав зі звернення Ігор Дебенко.

Депутат від «Самопомочі» Святослав Никорович підтримав звернення, зауваживши, що українці повинні відстоювати свою історію.

Також закликав підтримати звернення і голова фракції «Свобода» Михайло Королик.

 «Якщо ми українці не будемо правильно реагувати на зовнішні виклики, то доти такі закони будуть прийматись. Вважаємо, що у цьому вина міністра МЗС Клімкіна та провальна зовнішня політика. У інших країнах на такі виклики реагують миттєво та відповідно, до прикладу як Ізраїль», - зазначив Королик.

А депутат-совбодівець Михайло Іваночко підкреслив, що у цьому законі наші західні землі назвали польськими.

«Це є дуже тривожні сигнали, на які ми повинні реагувати, аби запобігти зростаючим претензіям політичної влади сусіда на ревізію підсумків Другої світової війни та  можливий перегляд кордонів», -резюмував Іваночко.

Відтак, звернення підтримали 64 депутати облради.

Водночас, Олександр Сич  підкреслив, що в інших областях разом із зверненням про «анти бандерівський»  закон приймали рішення про офіційне використання революційного червоно-чорного прапора ОУН.

«Ми таке рішення ще прийняли 25 січня 2014 року, то ж нема потреби приймати його ще раз. До того ж, у нас прапор Прикарпаття має червоно-чорну стрічку, а цю символіку затвердили ще в 1991 році. Втім, нагадуємо комунальним підтримствам облради про вивішування революційного прапора на офіційні свята», - зауважив Олександр Сич.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 16.02.2018 11:31