Корупція у футболі: "Прикарпаття" засвітилось у розслідуванні про договірні матчі

news-image: Корупція у футболі: "Прикарпаття" засвітилось у розслідуванні про договірні матчі
У рамках розслідування кримінальної справи за фактом корупції при організації футбольних матчів провели 40 обшуків у кількох областях України.

Про це у Facebook написав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

"Завершилася фундаментальна поліцейська спецоперація з припинення діяльності злочинних груп, які організували розгалужену систему "договірних" матчів з футболу", - повідомив міністр.

За його словами, Департамент захисту економіки Нацполіциі вів спостереження і документував активну роботу п'яти злочинних груп з організації договірних матчів із заздалегідь "фіксованим" результатом більше двох років.

"Для отримання "правильного" рахунку у матчі, використовувалися будь-які методи: від підкупу гравців, арбітрів, власників клубів до залякування і погроз. Суми "винагороди" за потрібний результат - перемогу або нічию - становили від 30 до 100 тисяч гривень. Заздалегідь знаючи результат гри, учасники злочинних груп робили ставки у букмекерських конторах, зареєстрованих в країнах Азії таі отримували величезні прибутки. Завдяки анонімності, непрозорості і безконтрольності тоталізаторів у цих країнах, своєрідний "футбольний бізнес" приносив організаторам до 5 мільйонів доларів щороку", - поінформував міністр.

Він також виклав дозволені слідством до оприлюднення матеріали оперативного відео, де "приведені цифри і показано механізм брудних махінацій".

Серед 35 клубів, які засвітилися у розслідуванні, у поліції називають і франківський міський футбольний клуб "Прикарпаття". 

"За інформацією слідства, в Україні роками працювало 5 організованих груп, до діяльності яких було залучено 35 футбольних клубів з 10 областей. До складу ОЗУ входили президенти клубів, колишні та діючі гравці, арбітри, тренери, навколофутбольні комерційні структури. Всього задокументовано участь 320 фігурантів за 57 доведеними епізодами", - написав Аваров.

Натомість, у міському футбольному клубі здивовані інформацією від Нацполіції про причетність до договірних матчів.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 22.05.2018 16:12