Організатори привідкрили завісу фестивалю Porto Franko


Незабаром Івано-Франківськ стане вільним портом для мистецьких пароплавів та вітрильників з усього світу, занурюючи гостей у свій неповторний урбаністичний міф.

Міжнародний фестиваль PORTO FRANKO 2017 стане справжнім мистецьким вибухом. Ряд артистів та колективів вперше відвідають Україну: 

• прогресивний румунський гурт “Subcarpati”;
• унікальний інструмент “Bambuso sonoro” голландського майстра Ганса фон Коолвіжка;
• спеціальний гість фестивалю – представник древньої сенегальскої музичної династії –Кеба Ціссохо своїми етнічними мелодіями на корі перенесе слухачів на західно-африканське узбережжя Атлантичного океану.

Цього року знову відбудуться арт-інтервенції в публічний простір: 

• відкриття фестивалю музично-театралізованим шоу “Відкритий порт TO BE” на даху театру за участі Юрія Андруховича, Тараса Прохаська, Ірми Вітовської, формації NOVA OPERA, акторів Івано-Франківського драмтеатру (режисура - Ростислав Держипільський, музика – Роман Григорів та Ілля Разумейко);
• музика Джона Кейджа у виконанні відомого піаніста Антонія Баришевського в залі очікування залізничного вокзалу;
• неоОПЕРА-ЖАХ “HAMLET” у підвалі театру, що вже стала візитівкою міста;
• альтернативна галерея “Контейнер” з інсталяцією “Піна днів”, яка після завершення фестивалю вирушать у всесвітню подорож, що розпочнеться з їхньої презентації в рамках фестивалю-партнера Джаз Коктебель;
• Missa Solemnis – футуристична Служба Божа в Художньому музеї, що поєднає в собі кілька світових релігій та культурних практик;
• історична пам’ятка міста Палац Потоцьких перетвориться на справжній пляж. “Тропічна сцена”, яку живитимуть сонячні панелі, стане майданчиком для виступів іспанських та колумбійських ді-джеїв. Тут розташується ярмарок із хенд-мейдом, вуличною їжею кухонь різних країн світу, дитяча зона, галерея ПОРТ’ALL та простір для відпочинку і розваг упродовж усього дня.

Програма театру – це поєднання топових імен мистецького простору України: Д.Богомазов, В.Троїцький, Р.Держипільський, Н.Половинка та всесвітньовідомих метрів – легендарного театру Еймунтаса Някрошюса “Мено Фортас” (Литва) з виставою “Майстер Голоду” та експерементального театру “Ґардженіце” Влодзімєжа Станєвського (Польща) з виставою “Піфійська Ораторія”.

Кульмінацією фестивалю стане головна сцена, де гратимуть зірки української сучасної музики “Бумбокс”, “The Erised”, “Familia Perkalaba”, “Tik Tu”, “Cepasa”, “Брати Гадюкіни”, “Kozak System”.“Koktebel Jazz Festival” влаштує “JAZZ SHOWCASE”. Спеціальні гості: “The Hypnotunez” та ізраїльський гурт “BOOM PAM”.

Хореографи Ольга Лабовкіна (Білорусь), Ярослав Кайнар (Україна), Чеві Мюрадай (Іспанія) спільно із колективом Totem Dance Group презентують на сцені Лялькового театру свої вистави. Сольні роботи покажуть Антон Овчинніков та відомий литовський хореограф і перформер Дмитро Гайтюкевич.

Кінопрограма “PORTO FRANKO Music Docs”, присвячена музичній документалістиці, представить стрічки про легендарних музикантів. Це унікальна можливість побачити Іґґі Попа, Юджина Ґудзя, Джамалу, Кетлін Ханну (Bikini Kills), PJ Harvey, Ніка Кейва в повсякденному житті на великому екрані кінотеатру “Люм’єр”.

Візуальна програма в галереї ПОРТ’ALL презентує роботи більше 50-ти художників з України, Німеччини, Голландії, Японії, Білорусі, Румунії, Росії.

Вперше в Україні відбудеться прем’єра відео-арту Сергія Браткова “Сто” та роботи учасників бієнале ”Ostrale” з м. Дрезден, Німеччина. Відбудеться презентація колекції Zenko Foundation.

“PORTO FRANKO 2017” обіцяє стати фестивальною подією року в Україні.
Вітер з африканських пустель та туман з узбережжя шекспірівської Данії змішаються у затоках уявного Карпатського моря, народжуючи звуки, фарби, слова та форми майбутнього.

Барокові костьоли та містичні фасади кам’яниць, урбаністичні дахи будинків та загадкові підземелля перетворяться на декорації чотириденної постмодерної опери.

Експериментальна музика та альтернативний театр, інсталяції та перформанси стануть уславленням духу міста, загубленого на імперських кордонах, яке будувалося як
ідеальне місто вільних людей.