"Відреставрована" новобудова: Що буде замість пам'ятки архітектури на Січових

news-image: "Відреставрована" новобудова: Що буде замість пам'ятки архітектури на Січових
На початку цього тижня в соцмережах піднявся шум через раптову зміну паспорту будівництва на пам’ятці архітектури на вул. Січових Стрільців.

Першим підміну помітив франківець Kudlak Bogdan і виклав в соцмережі дві фотографії для порівняння за минулий рік і теперішню.

Згідно паспорту будівництва, який висів на паркані, що оточує будівництво можна було побачити, що зводиться триповерхова будівля з мансардним поверхом. Проте, нещодавно табличку тихо замінили на ідентичну, проте уже з "зайвим" поверхом.

Оскільки ситуація викликала значний резонанс у суспільстві, кореспондент Бліц-Інфо звернувся з запитом в Департамент архітектури.

Згідно містобудівних умов та обмежень, які були видані наприкінці липня 2014 року тодішнім головним архітектором Володимиром Гайдаром, планувалася реставрація-реконструкція будинку з надбудовою. Загалом три поверхи з мансардою повинні бути не вище лінії карнизу звісу даху на фасаді суміжного будинку №16.

«На існуючій земельній ділянці планується комплекс робіт із виведення з аварійного стані та реставрації з надбудовою існуючого будинку та розміщення в ньому торгово-офісних приміщень», - йдеться в містобудівному розрахунку.

В документах йдеться, що в підвалі, на першому та другому поверсі будуть торговельні приміщення, а третій поверх і мансарду займатимуть офісні приміщення.

Що стосується висоти будівлі, то в першому паспорті будівництва і в документах вказані однакові дані. Проте зовнішній вигляд будівлі в паспорті і містобудівному розрахунку, немає нічого спільного. 

Варто зауважити, що в містобудівних умовах було чітко вказано «забезпечити збереження та реставрацію існуючих фасадів, конструкції стін, фасадної ліпнини, заповнення дверних та віконних прорізів, відміток та конфігурації існуючих карнизів, фронтонів та карнизу звісу даху існуючих історичних фасадів».

Проте, на практиці будівничі не лишили «каменя на камені» від пам’ятки архітектури, розпродали старовинну цеглу і збудували абсолютно новий будинок.

Окрім того, біля "реставрованої новобудови" облаштують 34 паркувальні місця для клієнтів і працівників торгово-офісного центру. 


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 28.01.2017 08:44