Виділених лімітів на газ «СТЕКу» вистачить лише на півдоби, - газовики

news-image: Виділених лімітів на газ «СТЕКу» вистачить лише на півдоби, - газовики
18 жовтня ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» таки отримала ліміти (номінації) на газ на жовтень. Щоправда, майже в 200 раз менше, ніж потрібно підприємству для роботи – лише 10 тис. куб. м.

В той час як у жовтні минулого року тепловики спожили 1 млн.700 тис. куб. м блакитного палива. Тож початок опалювального сезону для клієнтів «СТЕК» і надалі під загрозою зриву.

Нагадаємо,  в Кодексі газорозподільних систем та Законі України «Про ринок природного газу» зазначено,  що відбір природного газу з газорозподільної системи можливий лише за наявності  у споживача підтверджених обсягів природного газу (тобто номінацій) на відповідний розрахунковий період.

Це означає, що споживши 10 тис. куб. м газу теплоенергетична компанія, згідно чинного законодавства,  зобов’язана самостійно припинити відбір блакитного палива. В іншому випадку, з метою недопущення розбалансування системи, ПАТ «Івано-Франківськгаз» припинить розподіл газу підприємству.

«Ми неодноразово зверталися до керівництва «СТЕК», щоб вони уклали договір з НАК «Нафтогаз України» на постачання газу. Адже ситуація з відсутністю лімітів повторюється не вперше. В жовтні минулого року та в березні 2017 року тепловики, не домовившись з НАК, здійснили самовільний несанкціонований відбір енергоресурсу», – розповідає комерційний директор ПАТ  «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик.

Тоді, такими діями тепловики нанесли газорозподільній компанії збитки в розмірі 36 млн. грн. Це штрафні санкції, які до  «Івано-Франківськгазу» застосував оператор ГТС «Укртрансгаз». Оскільки відібраний газ вважається обсягами втрат газу. Відповідно, тепер газорозподільна компанія змушена буде застосувати штрафні санкції до теплоенергетичного підприємства, щоб покрити свої збитки.

Тож якщо Станіславська теплоенергетична компанія не домовиться з постачальником  газу - НАК, підприємство не отримає необхідних обсягів блакитного палива та не зможе забезпечити роботу котельні


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 19.10.2017 15:21