Як вирватись з обіймів та дати відсіч нападнику вчили дівчат у Франківську

news-image: Як вирватись з обіймів та дати відсіч нападнику вчили дівчат у Франківську
Сьогодні, 12 лютого в Івано-Франківську стартували курси самозахисту для дівчат, організовані патрульною поліцією.

Відбір тривав понад місяць. Подати заявку міг кожен охочий, незалежно від віку та фізичної підготовки. За це час до поліції надійшло понад три сотні заяв, інформує кореспондентка Бліц-Інфо. Через таку велику зацікавленість у поліції не змогли запросити на курси всіх охочих. У підсумку відібрали близько сотні учасників, з яких сформували три групи. Вони відвідуватимуть заняття раз на тиждень протягом двох місяців -  у понеділок, середу чи п'ятницю. 

Водночас у поліції обіцяють не забувати тих, кого цього разу на курси не запросили.

"У подальшому і вже у найближчому майбутньому ми будемо намагатися залучити всіх, хто подав заявку. Ми надіємось, що під час курсів самозахисту жінки й дівчата зможуть навчитися мінімізувати загрози здоров’ю та життю у повсякденному житті та навчитись стратегії поведінки у кризових ситуаціях", - зауважують патрульні

Керівник Незалежної федерації бойових мистецтв у Франківську Павло Владика впевнений, що вміти правильно зреагувати в екстремальній ситуації для дівчини у сучасних реаліях є життєвою необхідністю. 

"Вважаю, що дівчата мають бути захищені, а для цього треба забрати радянський стереотип, що жінка слабша за чоловіка. Що в нас силою хтось міряється? Сьогодні людина, яка має зброю, має перевагу над іншою. Самозахист – це та сама зброя. Коли ти займаєшся самозахистом  - в тобі щось змінюється. Ти цього не помітиш за день, але за кілька місяців… Якщо подивитись на дівчат "до" і "після", то це дуже помітно. Я це бачу роками. Дівчатам можуть ходити рік, два, три, бо їм це цікаво. Але щоб вміти себе захистити, достатньо два місяці. Це так само, як навчитись переходити вулицю на зелений. Виробляються певні рефлексії", - зауважує тренер.

Втім, перше правило, яке Павло Владика каже запам'ятати дівчатам - це уникати небезпечних ситуацій та місць.

"Якщо у вас є можливість уникнути сутички, нападу, то уникайте. Віддавайте телефон, гроші і тікайте. Не потрібно показувати на нападнику свої навички та прийоми. Давайте відсіч тільки у випадку безвиході. Особливо, якщо у нападника зброя", - зазначає Владика. 

Водночас, показує як діяти коли нападник встиг зловити за руку чи шию, затиснув в обіймах чи притис до стіни. Дівчата старанно повторюють. Та все ж надіються, що ці прийоми їм ніколи не пригодяться.

Читайте Бліц-Інфо в Telegram. Тільки найважливіші новини!


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 12.02.2018 23:11