Сьогодні в КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров'я» відкрили відділення медико-психологічної реабілітації українських воїнів.
За словами директора Центру Мирона Мулика, це відділення створене через ситуацію в державі. Загалом тут є 14 ліжкомісць, інформує кореспондентка Бліц-Інфо.
"Міністерство ветеранів зробило запит про створення такого відділення. Воно буде працювати на медико-психологічну реабілітацію наших воїнів, які повертаються з фронту. Тут буде амбулаторне і стаціонарне відділення. В команді працюватиме лікар-психіатр, два психологи з міжнародними дипломами і психотерапевт. Ремонт у відділенні ми зробили своїми силами. Обладнання французьке, окрім того, нам допомогла лютеранська громада з Німеччини',- каже директор лікарні.
Як розповів завідувач кафедри психіатрії, професор, доктор медичних наук Михайло Пустовойт, в центрі психічного здоров'я майже постійно знаходяться на реабілітації 70-80 воїнів.
"Ми займаємося їх лікуванням і реабілітацією. Одні переживають певну кризу, яка зміцнює їх психологічний стан. Але не всі йдуть цим шляхом і ми спробуємо зрозуміти, як можна людей які ламаються від цих переживань повести до шляху емоційного росту. Ідея реабілітації це не лише пом'якшити переживання, але вивести на шлях, щоб травму переробити в психологічний зріст. Ніхто не знає до чого може призвести, якщо не займатися реабілітацією воїнів. Втім статистика показує, що ці люди відчувають соціальну відчуженість і їм важко знайти спільну мову з тими, хто там не був. Вони закриваються в собі, вживають алкоголь чи наркотики, і деколи можуть навіть шкодити собі, щоб вгамувати біль і спогади, які виходить з-під контролю. Тому програми реабілітації є надзвичайно важливі. Воїни зможуть повернутися до мирного життя, коли знайдуть зв'язок з суспільством",- каже Пустовойт.
Своєю чергою ректор ІФНМУ Микола Рожко наголосив, що війна об'єднала медиків з науковцями для спільної роботи.
"Вся лікувальна робота у цьому відділенні буде проводитися нашими доцентами і професорами. Ми готові відкрити в університеті ТУ на післядипломній освіті, щоб забезпечити фахівців-психологів. Втім, ми всі розуміємо, що на майбутнє треба буде розширювати цю роботу",- каже ректор.
Водночас психотерапевт, депутат обласної ради, голова комісії у справах учасників АТО/ООС Наталя Чаплинська наголосила, що відкриття такого відділення є надзвичайно необхідне.
"З 2014 року ми волонтерили, залучали лікарів-психіатрів до роботи з ветеранами. У грудні 2021 року був форум ветеранів, де ми презентували свою програму. Вона була одною з кращих. Програми передбачають розробку сітки-мережі підтримки ветеранів. Це все буде фінансуватися державою. Ми перші у цьому напрямку. Дуже тішуся, що мої ідеї реалізовані",- каже Чаплинська.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!
