На площі Героїв у Калуші планують демонтувати барельєф Героєві Радянського Союзу


У Калуші взялися за перейменування вулиць та комуністичну символіку, яка досі "прикрашає" окремі об'єкти в місті. Наразі відомо про плани міської влади демонтувати деякі елементи. Роботи, ймовірно, виконуватимуть вже у новому році.

Як повідомляли ”Вікна”, у Калуші планують перейменувати кілька “комуністичних” вулиць. Окрім цього, проектом рішення міської ради, який опубліковано на її офіційному сайті, пропонується виконати демонтаж та заміну елементів оздоблення з комуністичною символікою на фасаді Палацу культури «Мінерал» та провести демонтаж меморіальної дошки і барельєфу Борису Сапункову.

Довідка. Борис Сапунков народився 3 січня 1917 року у місті Самара. У 1938 році він був призваний на службу в армії. Був командиром танку “Т-34” 3-го танкового батальйону 95 танкової бригади 9-го танкового корпусу 33 армії 1-го Білоруського фронту, лейтенант.

Наказом Президіума Верховної Ради СССР від 27 лютого 1945 року за відмінне виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецько-фашиськими окупантами і за проявлену мужність і героїзм лейтенанту Сапункову Борису Петровичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордену Леніна і медалі “Золота Зірка”.

Після війни він продовжив слубу в армії. Згодом жив і працював у Калуші. Помер 14 серпня 1981 року.У Калуші також планують провести роботи з заміни знаків тоталітарної символіки на християнські. Йдеться про Меморіальний комплекс пам’яті медсестер Надії Клюєвої та Надії Гусєвої , а також Пагорб Слави в комплексі з меморіальними знаками загиблим у роки ІІ Світової війни та воїнам-афганцям.

Зазначається, що видатки, пов’язані з виконанням цього рішення, планують передбачити в міському  бюджеті на 2017 рік.