На Прикарпатті майже чотири тисячі споживачів досі без газу


Через повінь в Івано-Франківській області залишилося без газу 8017 споживачів у 35 населених пунктах. З них 4195 домоволодінням газовики уже відновили подачу блакитного палива.

Наразі без газу залишається 3822 споживачі у 22 населених пунктах Долинського, Калуського, Коломийського, Косівського, Надвірнянського та Рожнятівського районах. Пошкоджено 20 газопроводів.

Найскладніша ситуація залишається в Надвірнянському районі. Тут без газопостачання – 1190 домоволодінь, а також в Коломийському – без газу 1004 споживача.

На жаль, відновити усім споживачам газопостачання в короткі терміни не можливо. У більшості районах потрібно повністю замінювати підземні, надземні газопроводи та газопроводи-переходи через річки. За останніми підрахунками потрібно майже 12 млн грн. Суму на відновлення газопроводів вдалося  значно мінімізувати завдяки раціональним інженерним рішенням. Зокрема щодо відновлення газопроводів через водні перешкоди шляхом облаштування підводних переходів . Таким чином не потрібно виконувати складний комплекс робіт по забиванню опор в руслах річок та облаштуванню надводних переходів.

«Івано-Франківськгаз» уже звернувся до обласної державної адміністрації та депутатів Верховної Ради - представників затоплених регіонів, з пропозицією: посприяти виділенню з державного резервного фонду необхідної суми коштів на відновлення складних газопроводів-переходів, які без належного фінансування відновити не можливо. В Облдержадміністрації сьогодні пообіцяли знайти шляхи фінансуванні для відновлення газопроводів

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!