Національний технічний університет нафти і газу відкрив Центр відновлюваної енергії


Центральними подіями Дня Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу стали відкриття Центру відновлюваної енергії та присвоєння Почесного звання професора.

Ідея Центру відновлюваної енергії, введення якого в дію було приурочене до Дня Університету, реалізована як науково-дослідний полігон, де досліджуватиметься використання альтернативних джерел енергії у вигляді комплексного проекту для теплопостачання приміщень спортивного комплексу та гарячого водопостачання й нагріву води в плавальному басейні Університету. Реалізація цієї програми, зокрема, дозволила університету практично завершити перехід до енергетичної незалежності й перейти на автономне забезпечення теплом усього університетського комплексу, повідомили ”Вікнам” у прес-службі університету.

До складу цієї системи входить збудована дахова газова мінікотельня по¬тужністю 800 кВт, сонячна теплова станція на основі системи сонячних колекторів потужністю 100 кВт та рекупераційна установка.  Вартість такого комплексу склала близько 2,5 млн. гривень, а загальна щорічна економія коштів у результаті його введення в експлуатацію становитиме близько 400 тис. гривень.

— Це пілотний показовий проект, — підкреслив на відкритті Центру відновлюваної енергії ректор УніверситетуЄвген Крижанівський. — Нам допомогли здійснити задум випускники Університету, галузеві підприємства області та інші прогресивно налаштовані керівники, з ким ми традиційно співпрацюємо, хто підтримує наші новаторські ідеї, зокрема, Цементно-шиферний комбінат, який очолює Микола Круць. Ми переконані, що наш Центр відновлюваної енергії стане яскравим прикладом того, як, використовуючи альтернативні джерела енергії, можна заощаджувати кошти й направляти їх на розвиток, на інші важливі потреби установ.

На урочистому засіданні Вченої ради були вручені дипломи Почесного звання професора Університету визнаним вченим та фахівцям зі світовим іменем заступнику директора з наукової роботи інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, академіку Національної академії наук України Леоніду Лобанову та професору Університету в м. Мішкольц (Угорщина), президенту і генеральному директору ВАТ «Транспор¬тування природного газу» доктору Яношу Жузі.

Ще однією приємною подією дня стало вручення відзнак від голови Івано-Франківської ОДА працівникам Університету. Зокрема, медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» нагороджений перший проректор ІФ НТУНГ Федір Козак, Почесними грамотами голови Івано-Франківської ОДА — доценти Ірина Тарас та Іван Павлик, старший викладач Марія Стовбенко.