Польща не проти допомогти врятувати Палац Потоцьких у Франківську. Але просить конкретики


Начальник відділу захисту культурної спадщини Івано-Франківської ОДА Андрій Давидюк повідомив, що Департамент міністерства культури і збереження культурної спадщини Республіки Польща не проти докластись до відновлення комплексу споруд "Палац Потоцьких". Та насамперед поляки цікавляться, для чого використовуватимуть ці приміщення у подальшому.

Тож чиновник закликає активістів подавати пропозиції щодо подальшого використання Палацу Потоцьких у разі проведення реставраційних робіт. Про це Давидюк написав у спільноті "Врятувати Палац Потоьцких та історико-культурну спадщину Івано-Франківська", що в соцмережі Facebook.

"Є конкретне звернення Польського Посольства щодо розв'язання питання подальшої долі палацу Потоцьких в Івано-Франківську. Чекаю Ваших пропозицій, але бажано реальних...(без філософії, з конкретними кроками та термінами реалізації), адже є можливість отримання допомоги конкретної сторони!", - зазначив посадовець, додавши до допису копію листа з Посольства.

Андрій Давидюк зазначає, що термін подачі пропозицій обмежений - до 15 вересня. А ндсилати їх можна на електронну пошту: kultura.if.oda@i.ua.

Як відомо, ця пам’ятка архітектури займає площу 1,4 га в середмісті Івано-Франківська, де будівлі належать ТзОВ "Карпатська нафтова компанія", а ділянка – у статусі земель міської ради. Громадськість вже не перший рік веде дискусії щодо повернення цієї пам'ятки архітектури місту та видимих зрушень немає.

До теми: В Івано-Франківську обговорили відновлення палацу Потоцьких

Біля палацу Потоцьких другий тиждень тривають пошуки історичних скарбів