Суд зняв арешт з калуського “Карпатнафтохіму”


Шевченківський районний суд Києва у четвер, 18 серпня, скасував арешт корпоративних прав ТОВ "Карпатнафтохім" – одного з найбільших хімічних підприємств в Україні.

Про це йдеться у двох окремих судових ухвалах, текст яких є у LIGA.net.

Обидва рішення ухвалені за клопотанням одного юриста – одне в інтересах самого ТОВ "Карпатнафтохім", інше – в інтересах його власника, нідерландської Karpaty Chemical B.V.

 

Корпоративні права підприємства на суму понад 2,3 млрд грн, а також 35 об'єктів його нерухомості заарештовано в рамках кримінального провадження про відмивання грошей.

Слідство вважає, що упродовж 2017-2022 років службові особи підприємства ухилилися від сплати понад 3 млрд грн податків і незаконно перерахували на користь юридичної особи – нерезидента, що підконтрольна російській нафтовій компанії, понад 5 млрд грн для подальшої їхньої легалізації.

Карпатнафтохім створений у 2004 році на базі потужностей калуського підприємства "Оріана". Завод спеціалізується на виробництві хлору, каустичної соди, вінілхлориду, етилену, поліетилену і пропилену. Власником Карпатнафтохіму раніше був російський Лукойл, зараз – нідерландська Karpaty Chemical, бенефіціари якої Ільхам Мамедов та Ігор Щуцький купили завод у Лукойлу після того, як він потрапив під санкції.

Після початку російського вторгнення Карпатнафтохім зупинив роботу.

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!