Суцільні рубки в Карпатах - одна з причин всихання ялин

Суцільні рубки в Карпатах- одна з причин всихання ялин. Це висновок керівників лісової галузі України, які перебували в Львівській та Івано-Франківській областях.
Про результати інспектування ділянок - у сюжеті ОТБ "Галичина".
Серед ділянок, які інспектували спеціалісти, належать Вигодському надлісництву філії "Карпатський лісовий офіс". Тут, як і в багатьох інших місцях Карпат, фіксують всихання ялин.
"Тільки що ми спустилися згори, ми бачили, що ті ділянки, які були заготовлені суцільною системою рубок, впливають і на той ліс, який залишається рости біля цих ділянок, тому що відкривається велика площа для сонця, відповідно дерево знаходиться у більш стресовому стані. Далі це іде просто як доміно. Наступна ділянка, наступна санітарна рубка і відповідно, крок за кроком, сохнуть ялини", - переконаний Василь Смаль, голова Держагентства лісових ресурсів.
Поглиблюють проблему також кліматичні зміни, кажуть лісівники.
"Почалися зміни клімату, почались температурні гойдалки і також тривалі періоди посухи. Ялина має поверхневу кореневу систему і недостатня кількість вологи ослаблює дерево. Проблема всихання ялинників є е власне важливою і типовою для багатьох європейських країн. І спричинена вона в першу чергу змінами клімату. Але яка природа цього всихання? Чому воно взагалі сталося? А сталося воно тому, що в цих місцях, де ми зараз знаходимося, тут мали б рости природні ялицево-букові мішані ліси", - відзначає Анатолій Дейнека, начальник Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства.
Покращити ситуацію мають докорінні зміни у веденні лісового господарства, переконані фахівці лісової галузі України.
"З 27-го року ми будемо переходити на так звані рубки переформування. Це вибіркова система рубок. І це буде означати, що з 27-го року на великих площах у карпатських лісах зміниться спосіб господарювання. Це робиться для того, щоб деревостан формувати у більш продуктивний стан - щоб деревостан у нас був не одновіковий і чистий, а щоб він різновіковим, щоб він був мішаним та максимально продуктивним", - каже Василь Смаль.
Карпатам притаманні мішані, багатоярусні та різновікові ліси. Втім, систему насаджень змінили за австрійських, а потім і радянських часів задля економії і швидких прибутків. Тоді сформували похідні ліси з ялини. Зараз цей вид господарювання негативно впливає на всю екосистему Карпат", - констатують лісівники.
Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!
