У Городенці створено координаційний комітет


Починаючи з понеділка, на центральній площі міста Городенки о дванадцятій годині дня відбувається молебень за Україну.

Ідея священиків вийти на Молитовний Майдан була підхоплена не лише духовенством краю, але й депутатами, партійцями, всіма небайдужими людьми.

Відкриваючи віче, голова Городенківської районної ради Богдан Кобилянський наголосив на тому, що духовні святині завжди ставали прихистком у різні періоди боротьби українців за свою державність:

— Пригадаймо, як під час монголо-татарської навали ховалися в монастирях. Прикро, що нині історія повторюється. І важливо, що духовні центри столиці розпростерли обійми для тих, хто вийшов на майдани відстоювати своє право жити цивілізованим європейським життям. Ця теперішня владна орда нападає так, як фашисти в 1941 на українські землі: о четвертій годині ранку, щоб застати зненацька знеможених денними протестами і сном беззахисних людей. Кривавим став розгін мирної молоді, яка без зброї, без партійних та політичних гасел прагне спонукати владу змінити орієнтацію на європейські стандарти. Сьогодні відбулася позачергова сесія районної ради, де прийнято резолюцію з осудом дій Президента України, Уряду, а також звернення до керівництва США, ЄС на підтримку Петиції щодо заборони нинішнім українським керманичам в’їздити до цивілізованих країн, блокування їхніх закордонних банківських рахунків та рахунків причетних до правлячих кіл фірм. Ми закликаємо членів провладних партій здати свої партійні квитки. Прийнято рішення також провести виїзну позачергову сесію районної ради в Києві, на знак протесту проти дій центральної влади. Залишаємо за собою право вдаватися до акцій непокори, підтримки загальноукраїнського страйку. Закликаю наших краян не замовчувати факти насильства, тиску, перешкоджання свого законного права до волевиявлення. Зголошуватися, якщо хтось має намір підтримати мітинги в столиці.

Голова фракції «Батьківщина» в районній раді Євгеній Ротерман також наголосив на об’єднуючій ролі церкви та повідомив про створення страйкового комітету. Голова фракції «Національний вибір» Богдан Дружкін засудив кровопролиття в Києві й подякував усім за небайдужість, а особливо молоді, яка стала рушійною силою у протестах. Голова фракції «Нашої України» у районній раді Олександра Ґудзик також висловила своє обурення діями Віктора Януковича, Кабміну, які призвели до кровопролиття:

— Яким гарантом Конституції є Віктор Янукович, якщо не міг попередити жорстоке побоїще? Розправу над неозброєними дітьми він назвав непорозумінням. Такий президент не має морального права очолювати країну. Згідно з Конституцією, кожен може мирним шляхом відстояти свої громадянські права. Ми вимагаємо відставки нинішньої влади, і вдячні молоді, що вийшла на майдани.

Голова фракції «Свобода» в районній раді Сергій Дідич виступив із пропозицією підняти над центральною площею міста прапор Євросоюзу — на доказ того, що Городенка — частина Європи, що це територія, вільна від Януковича.

Організовано збір добровільних пожертв, їх усі обліковуватимуть і використовуватимуть на організаційні заходи, виїзди наших краян до столиці. Цілодобово у фойє РПК працюватиме штаб страйкового комітету, просять зголошуватися, якщо хтось хоче підтримати акції.

Головний редактор газети «Край», депутат міської ради Ігор Терлецький нагадав події часів становлення української державності, коли саме «Рух» став рушійною силою перемін у суспільстві:

— Я двадцять років не виступав перед такою великою аудиторією, відколи утворився «Народний рух». Ми думали тоді, що воювали за Україну, а насправді в країні лише поміняли вивіски. Аж нині нарешті помирає УРСР. Сесія міської ради висловилася на підтримку євроінтеграційного курсу держави. Як громадянин, як редактор, зроблю все на чітку проєвропейську позицію часопису «Край». Об’єктивно висвітлюватимуться всі події, тож закликаю повідомляти про будь-які факти тиску, насильства щодо наших краян з боку правоохоронців, силовиків чи місцевої влади.

Висловив свій протест проти дій існуючої державної влади й секретар Городенківської міської ради Ярослав Парфенюк, голова союзу демократичних партій та громадських організацій у районі «Правиця» Іван Григорчук. Від імені молоді виступила гімназистка Юлія Пелих.

Голова фракції «Фронту змін» у районній раді Іван Антошко зачитав резолюцію, прийняту на позачерговій сесії районної ради, яку одноголосно підтримали тисячі городенківців. Майдан триває!

Людмила СТРАЖНИК для БРІЗ