Відтепер українці через застосунок зможуть дізнатися про екологічні загрози в своєму регіоні


Міндовкілля запустило застосунок ЕкоЗагроза та запрошує українців вступати до екологічного батальйону.

ЕкоЗагроза – https://ecozagroza.gov.ua/ - це офіційний вебресурс і мобільний застосунок Міндовкілля, завдяки якому кожен зможе дізнатись достовірну інформацію про стан повітря, води, ґрунту та інші довкіллєві дані. 

Наприклад, якщо телеграм-канали лякають радіаційним забрудненням – перевірити, чи радіація зараз в нормі. Горять ліси неподалік – подивитися актуальні дані про якість повітря. Руслан Стрілець: Більшості з нас знайома ситуація, коли після новин про авіаудари по нафтобазам або підрив цистерн з хімікатами, починаєш швидко шукати інформацію про екологічну небезпеку поряд. В умовах активних бойових дій на території України та інформаційної війни, ми розуміємо, що українцям важливо мати у СМАРТФОНІ єдине офіційне джерело перевіреної інформації. Тому ми створили вебресурс і мобільний додаток Міндовкілля – ЕкоЗагроза. 

У застосунку на інтерактивній мапі України можна подивитися: 

дані моніторингових систем щодо якості повітря та рівня радіаційного забруднення по всій Україні; 

актуальні факти екологічних загроз, спричинених російськими окупантами.

Українці також можуть повідомляти про всі факти екологічних злочинів проти довкілля, свідками яких вони стали. Наприклад, про горіння військової техніки; пожежі в лісі; розлив нафтопродуктів чи отруйних речовин у ґрунт або водойму; викид отруйних речовин (хлор, аміак, сірководень, синильна кислота, азотна кислота) у повітря тощо. 

Для зручності кожного, у застосунку доступна функція виклику екстрених служб. 

“Долучайтесь до лав “екологічного батальйону”. Давайте разом виявляти та фіксувати всі злочини проти довкілля, які чинить окупант на нашій землі. Ці дані необхідні для швидкого усунення наслідків, а також будуть використані для стягнення з рф всіх завданих Україні збитків. І поки наші військові боронять кордони і бережуть наші життя, ми маємо берегти все те, заради чого вони захищають нашу країну”, – зазначив Міністр.

Вебресурс і додаток ЕкоЗагроза розроблено Міністерством захисту довкілля і природних ресурсів України за підтримки Міністерство цифрової трансформації України та партнерів – проєкту @USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS», APENA 2 та SaveDnipro.

GooglePlay – завантажити додаток: https://bit.ly/ecozagroza_googleplay

AppStore – завантажити додаток: https://apple.co/3P7pyJ8

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram.
Завжди цікаві новини!